Exea uruchamia nową lokalizację w Warszawie

Aleksander Wangin

Exea uruchomiła nową lokalizację swojej infrastruktury w warszawskim centrum danych należącym do NASK. Drugi, oddalony geograficznie region usług to kolejne potwierdzenie priorytetowego celu Exea, jakim jest gwarantowanie swoim klientom rozwiązań data center i cloud o najwyższym poziomie bezpieczeństwa na polskim rynku.

Exea Data Center to uruchomiony w 2016 roku ośrodek przetwarzania danych z główną siedzibą w Toruniu. Jako jedyne centrum danych w Polsce przeszedł niezależny audyt weryfikujący Uptime Institute i otrzymał certyfikację TIER III zarówno dokumentacji projektu serwerowni, jak i działającej infrastruktury data center. Certyfikacja potwierdza, że usługi będą działać nieprzerwanie nawet pomimo ewentualnych awarii elementów infrastruktury czy prac serwisowych prowadzonych w ośrodku, zapewniając utrzymanie ciągłości biznesowej wszystkich systemów. Ciągłość działania dodatkowo potwierdzona została certyfikującym audytem ISO 22301.

Zgodnie ze swoją strategią bezpieczeństwa Exea wdraża kolejny krok uruchamiając nową, dodatkową lokalizację swojej infrastruktury. Dzięki oddalonej geograficznie serwerowni firmy korzystające z rozwiązań Exea mają możliwość wyboru regionu, z którego świadczone są usługi Exea Cloud & Backup.

Naszym priorytetem jest świadczenie usług w oparciu o wysokiej klasy infrastrukturę, gwarantującą bezpieczeństwo dla naszych klientów. Rozumiemy jak istotną rolę pełnią w dzisiejszym biznesie dane, dlatego zacieśnienie współpracy z NASK traktujemy jako kolejne, jeszcze dalej posunięte działanie mające na celu troskę o zasoby naszych klientów. Codziennie pomagamy w cyfrowej transformacji firm działających m.in. w branżach regulowanych, więc dobrze rozumiemy jak istotnych gwarancji bezpieczeństwa wymagają choćby dane wrażliwe. Dodatkowy region usług Exea to jeszcze wyższy poziom jakości naszych usług, a co za tym idzie, biznesów naszych klientów – mówi Łukasz Ozimek, Dyrektor ds. operacji Exea DC.

Warto zaznaczyć, że nie jest to pierwsza forma współpracy pomiędzy Exea a NASK. W ramach projektu „Budowa Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej” toruński ośrodek kolokuje infrastrukturę NASK łączącą wszystkie szkoły w Polsce oraz dostarczającą im treści edukacyjne i wspierającą je w procesie kształcenia umiejętności cyfrowych. Obie organizacje należą również do sieci walidacji opartego na technologii blockchain rozwiązania ChainDoc wdrażanego wspólnie przez Atende i Exea, które pozwala na digitalizację dokumentów pod postacią tzw. trwałego nośnika.

Inne w tej kategorii

Pionierska migracja banku do chmury Exea
Pionierska migracja banku do chmury Exea
Pionierska migracja banku do chmury Exea

Nicolaus Bank jako pierwszy bank w Polsce przeniósł wszystkie swoje systemy do chmury obliczeniowej.

autor:

opublikowano 30.8.2021

Exea uruchamia nową lokalizację w Warszawie
Exea uruchamia nową lokalizację w Warszawie
Exea uruchamia nową lokalizację w Warszawie

Drugi region usług to potwierdzenie priorytetowego celu Exea, jakim jest gwarantowanie rozwiązań o najwyższym poziomie bezpieczeństwa

autor:

opublikowano 11.5.2021

Exea wspiera biznes w czasie pandemii
Exea wspiera biznes w czasie pandemii
Exea wspiera biznes w czasie pandemii

Exea startuje z akcją wspierającą przedsiębiorców - za kolokację dowolnej liczby serwerów zapłacą jedynie 1 zł miesięcznie przez pół roku.

autor:

opublikowano 20.1.2021