IconChmura dla administracji

Chmura dla administracji

Przechowuj dane swojej instytucji w bezpieczny sposób. Zamień obieg dokumentów z analogowego, na ekologiczny - cyfrowy.
Icon
Użytkownicy
Icon
Dostęp
Icon
Skala

IconNowoczesna administracja

Administracja w dobie cyfryzacji

Administracja kojarząca się z obiegiem papierowych dokumentów stopniowo odchodzi do lamusa. Obecnie większość danych jest digitalizowana.

Dokumenty muszą być przechowywane w sposób bezpieczny, zapewniający jednocześnie łatwy dostęp do szyfrowanych plików dla końcowego użytkownika. Wiele spraw urzędowych można załatwić za pośrednictwem sieci, bez konieczności wychodzenia z domu. Digitalizacja danych przy zachowaniu wysokich standardów ich ochrony jest dużym wyzwaniem dla każdej instytucji.

Background

IconRekomendacja ministerstwa

Rekomendacja Ministerstwa Cyfryzacji

Ministerstwo Cyfryzacji rekomenduje usługi Exea Data Center dla administracji.

Ponadto posiadamy pełną zgodność z wytycznymi Komisji Nadzoru Finansowego, ustawą o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, spełniamy normy Generalnej Inspekcji Ochrony Danych Osobowych. Posiadamy wdrożone Systemy Zarządzania Ciągłością Działania ISO i Bezpieczeństwa informacji. Jesteśmy akredytowanym członkiem RIPE.

Co możemy zaoferować?

Icon

Eksperci IT

usługi są obsługiwane przez nasz doświadczony zespół IT – dzięki czemu instytucja uzyskuje nowe kompetencje bez poszerzania zespołu.
Icon

Backup

zapasowa kopia danych umożliwia pracę nawet w przypadku awarii, ataku hakerskiego, zaszyfrowania dysków, czy błędu ludzkiego.
Icon

Polskie Data Center

dane są przetwarzane tylko na terenie Polski zgodnie z krajowymi przepisami. Jesteśmy rekomendowani przez Ministerstwo Cyfryzacji.
Icon

Transfer ryzyka

przenieś odpowiedzialność za utrzymanie infrastruktury i usług IT na Data Center zatrudniające wykwalifikowanych specjalistów IT.

IconCertyfikacja

Jedyne w pełni certyfikowane Data Center w Polsce

Jako jedyni w Polsce mamy certyfikat Tier III.

Wdrożyliśmy Systemy Zarządzania Ciągłością Działania ISO i Bezpieczeństwa informacji.

Licencjonowani partnerzy

Licencje subskrypcyjne

W modelu abonamentowym możesz skorzystać z licencji Microsoft (m.in. Windows Server, RDP, MySQL), RedHat i SUSE – płacisz tylko za wykorzystane licencje.

sups.svg

Background

Przenieś dane do chmury obliczeniowej

Chmura obliczeniowa zapewnia Twojej instytucji bezpieczeństwo przechowywanych danych. Nie musisz utrzymywać fizycznej infrastruktury, żeby korzystać z serwerowni działającej w najwyższym standardzie. Przechowywanie danych w systemie cloud jest także bardziej efektywne finansowo ze względu na efekt skali.

Dodatkowo możemy Cię wspomóc na każdym etapie naszym wieloletnim doświadczeniem, które zdobyliśmy podczas przeprowadzania wdrożeń dla administracji. Lokalna serwerownia nie zapewnia takiego bezpieczeństwa jak profesjonalne Data Center, dlatego już dziś zaprojektuj z nami swoją drogę do chmury.

Polskie Data Center

Dane Twojej instytucji są przechowywane w polskim Data Center

...działającym zgodnie z polskimi przepisami. Jako pierwsze DC w Polsce uzyskaliśmy certyfikat ISO dotyczący zarządzania ciągłością działania w organizacji. Nasze Data Center zostało zaprojektowane i wybudowane w najwyższym standardzie, dlatego uzyskało certyfikat Tier III.

Serwerownia jest budynkiem wewnątrz budynku, który chroni dane przed klęskami żywiołowymi – od pożarów po powodzie. Data Center składa się z 4 niezależnych komór mieszczących 340 szaf rack. Obiekt jest redundantny w systemie N+1, co zapewnia bezpieczeństwo przechowywanym danym. Jesteśmy niezależni energetycznie, posiadamy dwie niezależne linie zasilania i 80 jednostek chłodzących. Ponadto dbamy o ekologię – serwerownia działa w technologii Green Data Center.

Background

Proces migracji

Udana migracja, krok po kroku

Zobacz, jak wyglądała pionierska przeprowadzka Banku do chmury Exea.
Background
Image on stack
Image on stack

Etap 1: Plan

Analiza, strategia i plan działania

Wspólnie z Nicolaus Bank zdefiniowaliśmy potrzeby biznesowe, prawne, technologiczne oraz wyznaczyliśmy cele wdrożenia.

Zidentyfikowaliśmy obszary, w których możliwa lub konieczna była poprawa efektywności, bezpieczeństwa i oszczędności. Przygotowaliśmy plan, który wytyczył drogę Banku do chmury.

Background

Etap 2: Wdrożenie

Testy i migracja do chmury

Przygotowaliśmy środowisko testowe uwzględniające wszystkie założenia planu.

Pozwoliło to w pełni zweryfikować funkcjonowanie rozwiązania pod maksymalnym obciążeniem, a także potwierdziło jego gotowość do procesu migracji.

Po pomyślnym zakończeniu testów rozpoczęliśmy systematyczną migrację wszystkich systemów, dodatkowo weryfikując ich poprawne i bezpieczne działanie.

Background

Etap 3: Utrzymanie

Zarządzanie i ciągła optymalizacja

Na tym etapie nieustannie analizujemy działanie wszystkich systemów, konfiguracji, usług oraz wszelkich zabezpieczeń.

Działamy również aktywnie poszukując dalszych możliwości rozwoju Banku oraz wspieramy go we wdrażaniu nowych systemów. Wszystko to przy uwzględnieniu aspektów prawnych, biznesowych oraz polityk bezpieczeństwa tak szczególnie wymagającej organizacji jak Bank.

Skontaktuj się z nami