Zarządzanie infrastrukturą: własny zespół czy usługa zewnętrzna?

Jednym z podejść jest budowanie własnego zespołu, który stale monitoruje, analizuje i zabezpiecza systemy oraz automatyzuje procesy w firmie. Taki zespół, składający się z kilku osób, może efektywnie kontrolować infrastrukturę, unikając ataków czy awarii. Wymaga to odpowiednich nakładów finansowych na wynajęcie wykwalifikowanych specjalistów oraz zakup narzędzi do monitorowania i zabezpieczania systemów.

Alternatywą jest skorzystanie z usług zewnętrznych dostawców, takich jak Cloud Service Providers. W przypadku współpracy z CSP, firma ma dostęp do wykwalifikowanych specjalistów oraz najnowocześniejszych narzędzi i rozwiązań technologicznych. Dzięki temu firma może skoncentrować się na swojej głównej działalności, pozostawiając monitorowanie i zabezpieczanie infrastruktury profesjonalistom.

Jednym z największych atutów współpracy z dostawcami usług chmurowych jest elastyczność i dostęp do najnowszych wersji oprogramowania. Firma nie musi martwić się o inwestycje w nowe technologie czy licencje, ponieważ dostawca zapewnia najnowsze rozwiązania, które są regularnie aktualizowane. Administratorzy IT firmy mogą skupić się na dostosowaniu się do nowych technologicznych trendów, a nie na wydatkach związanych z infrastrukturą.

Współpraca z dostawcą usług IT daje firmie możliwość wyboru odpowiednich rozwiązań, które najlepiej odpowiadają jej potrzebom. W ten sposób firma może maksymalnie wykorzystać potencjał nowoczesnych technologii, bez konieczności inwestowania w niezbędne zasoby własne.

Skontaktuj się z nami