W pełni konfiugurowalna chmura obliczeniowa w modelu IaaS.

Exea Cloud to nie jest standardowa chmura, którą znasz. To kompleksowa usługa chmurowa w modelu IaaS, ekosystem w ramach którego otrzymujesz gotowe środowisko, tworzysz i modyfikujesz jego parametry w czasie rzeczywistym, zarządzasz regułami NAT i Firewall, ustawiasz VPN, korzystasz z licencji abonamentowych Microsoft SPLA czy RedHat. Uzupełnieniem całego rozwiązania jest bezagentowy backup Veeam, który, działając w tle, zwiększa Twoje bezpieczeństwo.

Czego wymagasz
od chmury idealnej?

Dane, które wytwarzamy i przetwarzamy, stają się jednym z najważniejszych aktywów naszej firmy. Bez dostępu do nich grozi nam paraliż, a w skrajnych przypadkach ich utrata może doprowadzić do zamknięcia działalności. W Exea wiemy, że to co nam powierzasz, jest dla Ciebie kluczowe. Dlatego nasza usługa chmurowa ma wielowymiarowe bezpieczeństwo, które minimalizuje wystąpienie jakiegokolwiek przestoju w dostępie do Twoich danych.

W ramach Exea Cloud dostarczamy zwirtualizowane zasoby mocy obliczeniowej (VMware cloud), na bazie których można zbudować rozwiązanie klasy enterprise. Kiedy Twoje systemy informatyczne działają bez zakłóceń, możesz zająć się rozwijaniem swojej firmy. Realizacja celów biznesowych jest łatwiejsza, gdy nie ograniczają cię problemy techniczne i braki w infrastrukturze.
Icon

Wirtualizacja VMware

W standardzie otrzymujesz wirtualizację lidera wśród producentów infrastruktury chmurowej, a co najważniejsze swoimi zasobami zarządzasz za pomocą vCloud Director.
Icon

Gwarancja SLA 99,99%

Zapewniamy najwyższy poziom SLA naszej chmury w skali roku. Dostępność Twoich zasobów gwarantujemy umową, dokładnie określającą wszelkie nasze zobowiązania.
Icon

Licencje subskypcyjne

Wykorzystuj licencje Microsoft (m.in. Windows Server, RDP, SQL) oraz RedHat, SUSE w modelu abonamentowym - tak samo jak środowisko chmurowe. Płac tylko za wykorzystane licencje.
Icon

Brak ukrytych kosztów

Nie płacisz za ilość przetworzonych danych oraz ich transfer. Sam decydujesz, które rozliczenie będzie dla Ciebie bardziej wygodne. Stałe opłaty miesięczne lub rozliczenie rzeczywiste.

Icon

VMware Cloud. Wirtualizacja lidera rynku

Wykorzystaj pełen potencjał wirtualizacji VMware. Zarządzaj swoją chmurą za pomocą vCloud Director, który umożliwia łatwe i intuicyjne konfigurowanie środowiska wirtualnego.

Dzięki najwyższemu poziomowi partnerstwa VMware (Principal) i przynależności Exea do elitarnego grona partnerów o statusie VMware Cloud Verified zyskujesz dostęp do pełnego spektrum możliwości infrastruktury VMware Cloud oraz pewność, że nasze usługi i technologie chmurowe działają na najwyższym możliwym poziomie architektury.

Elastyczne środowisko

Wybierz dowolną technologię serwerową

Korzystaj z dowolnego systemu operacyjnego bez dodatkowych opłat. Możesz korzystać z nielimitowanej liczby licencji, również Windows Server, bez żadnych ograniczeń i ukrytych kosztów.

sups.svg

Icon

Kompleksowa ochrona danych

Kompleksowe, nowoczesne narzędzia backupu i odzyskiwania zabezpieczają wszystkie zasoby naszych klientów przed atakami ransomware, awariami i błędami ludzkimi, gwarantując, że ciągłość działania organizacji jest niezagrożona.

Tytuł Gold Service Provider potwierdza najwyższą jakość rozwiązań Veeam świadczonych przez Exea Data Center oraz najwyższe kompetencje specjalistów Exea w zakresie ochrony danych jej klientów.

Jedyne Data Center z TIER III w Polsce

Jako nieliczni mamy tę przewagę, że chmurę obliczeniową świadczymy w oparciu o własne Data Center. Dla Ciebie to duża zaleta, ponieważ nie rozmywa się odpowiedzialność.

Dlaczego Exea Cloud

Profesjonalne rozwiązania dedykowane,
na najwyższym poziomie

Icon

Optymalizacja

Zamień CAPEX na OPEX i korzystaj ze stałego, abonamentowego modelu opłat. W Exea Cloud zapłacisz jedynie za rdzenie, pamięć RAM, przestrzeń dyskową i dodatkowe adresy IP.
Icon

Personalizacja

Zaprojektujemy rozwiązanie idealne dla Twojego biznesu. Pomożemy Ci przeprowadzić analizę Twoich potrzeb i doradzimy przy wyborze odpowiedniego wariantu.
Icon

Wsparcie ekspertów

Zyskaj wsparcie dedykowanego zespołu profesjonalistów i uzupełnij dzięki nim brakujące kompetencje bez konieczności rozszerzania swojego zespołu.
Icon

Transfer ryzyka

Przenieś odpowiedzialność za prawidłowe funkcjonowanie Twoich usług i utrzymanie infrastruktury IT na zespół doświadczonych specjalistów o najwyższych kwalifikacjach.
Case study image

Pionierska migracja banku do chmury Exea

Exea Data Center podjęło się pionierskiej migracji wszystkich systemów banku do swojej chmury. W efekcie Nicolaus Bank został pierwszym w Polsce bankiem działającym w 100% z chmury obliczeniowej.

LogoLogo
Icon

Oszczędność

Skończ z inwestowaniem w infrastrukturę, rozbudowę systemów IT i ich utrzymanie. Przenieś swoje zasoby do chmury i nigdy więcej nie martw się amortyzacją sprzętu.
Icon

Elastyczny system rozliczeń

Wybierz rozliczenie wygodne dla Ciebie. Stałe opłaty miesięczne lub rozliczenie rzeczywiste.

Dla Twojej firmy

Już teraz zacznij myśleć o chmurze

Zastanawiasz się, czy Twoja firma jest gotowa na przenosiny do chmury?

Wzrost zatrudnienia, pozyskiwanie nowych klientów oraz szybki wzrost sprzedaży powodują stałą potrzebę rozbudowy firmowych zasobów informatycznych.

Zakup fizycznej infrastruktury i jej utrzymanie to zawsze kosztowny wydatek rodzący ryzyko przeszacowania lub wręcz przeciwnie – niedoszacowania inwestycji.

Background

Managed Services

Powierz nam zarządzanie
usługami cloud

Profesjonalne zarządzanie, monitorowanie i serwisowanie infrastruktury chmurowej 24/7/365.
Icon

Zwiększ swoją produktywność

Dzięki Managed Services nie musisz inwestować w infrastrukturę IT, jej utrzymanie oraz personel nią zarządzający. Zamiast tego możesz skupić się na tym, co jest najważniejsze dla Twojej firmy.
Icon

Bezustannie się rozwijaj

Nie tylko zajmiemy się zarządzaniem Twoimi systemami, ale również cały czas będziemy je udoskonalać, by z każdym miesiącem działały jeszcze wydajniej i efektywniej.
Icon

Zyskaj ciągłość działania

Nieustannie monitorujemy Twoje usługi, by zagwarantować ciągłość procesów przez całą dobę, nawet w przypadku awarii. Możesz liczyć na nasze wsparcie w trybie 24/7/365.
Background

Proces migracji

Udana migracja, krok po kroku

Zobacz, jak wyglądała pionierska przeprowadzka Banku do chmury Exea.
Background
Image on stack
Image on stack

Etap 1: Plan

Analiza, strategia i plan działania

Wspólnie z Nicolaus Bank zdefiniowaliśmy potrzeby biznesowe, prawne, technologiczne oraz wyznaczyliśmy cele wdrożenia.

Zidentyfikowaliśmy obszary, w których możliwa lub konieczna była poprawa efektywności, bezpieczeństwa i oszczędności. Przygotowaliśmy plan, który wytyczył drogę Banku do chmury.

Background

Etap 2: Wdrożenie

Testy i migracja do chmury

Przygotowaliśmy środowisko testowe uwzględniające wszystkie założenia planu.

Pozwoliło to w pełni zweryfikować funkcjonowanie rozwiązania pod maksymalnym obciążeniem, a także potwierdziło jego gotowość do procesu migracji.

Po pomyślnym zakończeniu testów rozpoczęliśmy systematyczną migrację wszystkich systemów, dodatkowo weryfikując ich poprawne i bezpieczne działanie.

Background

Etap 3: Utrzymanie

Zarządzanie i ciągła optymalizacja

Na tym etapie nieustannie analizujemy działanie wszystkich systemów, konfiguracji, usług oraz wszelkich zabezpieczeń.

Działamy również aktywnie poszukując dalszych możliwości rozwoju Banku oraz wspieramy go we wdrażaniu nowych systemów. Wszystko to przy uwzględnieniu aspektów prawnych, biznesowych oraz polityk bezpieczeństwa tak szczególnie wymagającej organizacji jak Bank.

Skontaktuj się z nami