Security Operations Center

Badamy, monitorujemy, zapobiegamy i reagujemy na zagrożenia w cyberprzestrzeni 24 godziny na dobę.

Background
Icon
Wzrost
Icon
Straty finansowe
Icon
Zakłócenia i przestoje

Cybersecurity w Twojej strukturze

Cyberbezpieczeństwo jest koniecznością

Rok 2022 był w Polsce rekordowy pod względem liczby cyberataków. Odnotowano ponad 116 tys. zgłoszeń dotyczących potencjalnego wystąpienia incydentu teleinformatycznego. Aż 29 483 z nich okazało się rzeczywistymi atakami*. Przewiduje się, że w roku 2023 liczba ataków radykalnie wzrośnie.
  • cert.pl
Background

Czy Twoja organizacja jest gotowa na atak?

W dzisiejszych czasach pytanie o #cybersecurity to nie "Czy zostanę zaatakowany?", tylko "Czy jestem gotów na atak?"

  • cert.pl

Jakie są skutki ataków?

Możemy wykorzystywać najnowsze technologie do zabezpieczenia i walki z atakami hakerskimi, ale nie możemy zapomnieć, że najsłabszym ogniwem jest zawsze człowiek. To właśnie 70% incydentów jest spowodowanych nieświadomymi działaniami pracownika. Dobre przygotowanie na odparcie cyberataków gwarantuje firmom większą przewagę konkurencyjną, ale przede wszystkim stanowi gwarancję ich przetrwania.

*cert.pl

IconSecurity Operations Center

Security Operations Center Exea (SOC)

To zespół analityków bezpieczeństwa i inżynierów, którzy w trybie 24/7/365 zajmuje się monitorowaniem i reagowaniem na zagrożenia cyberbezpieczeństwa w organizacji klienta.

Wykorzystujemy zaawansowane technologie, takie jak narzędzia SIEM (Security Information and Event Management), aby zbierać, analizować i reagować na informacje z różnych źródeł, takich jak systemy antywirusowe, logi z serwerów, urządzeń sieciowych, aplikacji, itp.

W zależności od poziomu wsparcia, zapewniamy ochronę przed atakami hakerskimi, wykrywanie nieprawidłowości w działaniu systemów i aplikacji oraz reagowanie na incydenty bezpieczeństwa, takie jak naruszenia danych, wycieki informacji i inne zagrożenia. Współpracujemy z zespołami ds. bezpieczeństwa wewnątrz organizacji klienta, aby opracowywać i wdrażać strategie bezpieczeństwa oraz dostarczać raporty i analizy dotyczące zagrożeń i incydentów.

Naszym zadaniem jest szybkie wykrywanie i reagowanie na zagrożenia, aby zminimalizować wpływ incydentu na organizację oraz zapobieganiem przyszłym incydentom poprzez ciągłą analizę zagrożeń i poprawę polityk bezpieczeństwa.

W czym możemy Cię wesprzeć:

Security Operations Center (SOC)

Ciągłe monitorowanie i analizę poziomu bezpieczeństwa organizacji.

Audyt bezpieczeństwa IT

Całościowa analiza bezpieczeństwa systemów informatycznych oraz danych organizacji poprzez ocenę zastosowanych zabezpieczeń, procedur i polityk.

Skany podatności

Pełna gama testów bezpieczeństwa oraz analiza wykrytych podatności w monitorowanych systemach informatycznych.

Wykrywanie anomalii sieciowych i bezpieczeństwa

Usługa może być świadczona z wykorzystaniem systemu SIEM uruchomionego w bezpiecznej infrastrukturze Exea Data Center

Managed Security Services (MSS)

Zarządzanie bezpieczeństwem, które zapewnia kompleksowe podejście do ochrony przed zagrożeniami cybernetycznymi.

Ochrona Anty-DDoS

Monitorowanie ruchu sieciowego i wykrywaniu ewentualnych ataków, a następnie blokowaniu ich przed dotarciem do serwerów lub innych urządzeń końcowych.

Managed Security Services (MSS)

Zleć nam kompleksowe zarządzanie bezpieczeństwem

Managed Security Services (MSS) to usługa zarządzania bezpieczeństwem, która oferuje kompleksowe podejście do ochrony przed cyberzagrożeniami. Zapewniamy stały monitoring infrastruktury IT, identyfikację incydentów, analizę i raportowanie zagrożeń, a także dostarczanie rekomendacji dotyczących poprawy bezpieczeństwa. Usługa pozwala na uniknięcie kosztów związanych z tworzeniem i utrzymywaniem wewnętrznego zespołu odpowiedzialnego za bezpieczeństwo IT.

Background

Proces wdrożenia

Niezależnie na jakim etapie obecnie jesteś - dostosujemy rozwiązanie do Twoich potrzeb.

Usługę, którą świadczymy tworzymy wspólnie z Tobą, aby poznać specyficzne potrzeby, cele i wyzwania biznesowe. Następnie projektujemy indywidualny plan wdrożenia, który jest dopasowany do Twoich wymagań. Dzięki takiemu podejściu otrzymujesz spersonalizowane rozwiązanie, które jest zoptymalizowane i bardziej skuteczne w eliminacji cyberzagrożeń.

Background

Icon2

Pierwsze spotkanie i ustalenie zakresu wsparcia

Background

Icon3

Podpisanie umowy NDA

Background

Icon4

Przekazanie dostępu do systemów objętych ochroną

Background

Icon5

Wykonanie audytu

Background

Icon6

Raport oraz wnioski z audytu

Background

Icon7

Zweryfikowanie zakresu wsparcia

Background

Icon8

Wdrożenie usługi

Background

Icon9

Bieżące utrzymanie i ciągła optymalizacja

IconTesty socjotechniczne

Czy potrzebuję testów socjotechnicznych?

Niezależnie od branży atak hakerski najczęściej kończy się istotnymi stratami finansowymi, wizerunkowymi, a w skrajnych przypadkach – zamknięciem działalności.

Dlatego pomagamy podnieść bezpieczeństwo cyfrowe firmy, wykonując testy socjotechniczne metodą phishingu, których celem jest zweryfikowanie reakcji pracowników na ataki socjotechniczne.

Po zrealizowaniu kontrolowanego ataku przygotowujemy raport oraz rekomendacje, które mają wpływ na zwiększenie świadomości pracowników, co prowadzi do zwiększenia bezpieczeństwa organizacji.

Czym jest Phishing?

To metoda oszustwa, w której przestępca podszywa się pod inną osobę lub instytucję w celu wyłudzenia poufnych informacji (np. danych logowania, danych karty kredytowej), zainfekowania komputera szkodliwym oprogramowaniem czy też nakłonienia ofiary do podjęcia określonych działań m.in dokonania płatności. Phishing jest bardzo prostym rodzajem ataku cybernetycznego. Nie wymaga szukania luk w zabezpieczeniach, ani posiadania zaawansowanej wiedzy technicznej. Bazuje na najsłabszym ogniwie ochrony sieci komputerowej, czyli błędach użytkownika. Twórcy fałszywych informacji podszywają się pod realnie istniejące instytucje, nakłaniając użytkownika do udzielenia osobistych informacji.

Icon

Większa świadomość pracowników w temacie bezpieczeństwa IT

Icon

Wzmocnienie odporności zespołu na ataki z wykorzystaniem socjotechnik

Icon

Rozpoznanie metod socjotechnicznych związanych z daną branżą

Icon

Znalezienie słabych punktów w komunikacji i procedurach firmy.

Dla kogo jest ta usługa?

Opracowanie planu walki z cyberprzestępczością jest kluczowe dla każdej organizacji.

Testy socjotechniczne są niezbędne do oceny poziomu świadomości bezpieczeństwa wszędzie tam, gdzie występuje ludzki czynnik w przetwarzaniu informacji. Nie ma rozróżnienia na branże, istotna jest wartość przetwarzanych informacji lub koszt braku dostępu do informacji np. w przypadku ataku ransomware – szyfrującego nośniki danych na komputerach i w sieci lokalnej.

Przeprowadzony audyt pozwoli ujawnić luki bezpieczeństwa organizacji wynikający z czynnika ludzkiego:

Skontaktuj się z nami