Nowoczesna technologia w służbie sztuki – Energa CAMERIMAGE

Lead image
Energa CAMERIMAGE to największy i najbardziej znany festiwal poświęcony pracy operatorów filmowych i hołd złożony ich kreatywności. Wydarzenie organizowane jest od 27 lat. Biorą w nim udział sławy światowego kina, nie tylko reżyserzy i scenarzyści, ale także aktorzy.


Energa CAMERIMAGE

„Oczekujemy 4,5 tysiąca akredytacji, będzie 220 filmów w 6 lokalizacjach przez 7 dni” podsumowuje wydarzenie Kazimierz Suwała, Dyrektor Biura Festiwalowego Energa CAMERIMAGE.CAMERAIMAGE zmienił się przez ostatnie lata. Filmów nie przesyła się na fizycznych nośnikach, ale przez internet. Uczestnicy korzystają z akredytacji działających online. Technologia ma coraz większe znaczenie dla przebiegu całego festiwalu – od dostarczenie filmów, po obsługę gości w czasie wydarzenia.Bezpieczeństwo danych

„Filmy, które są wyświetlane na festiwalu, często są wyświetlane po raz pierwszy. Bezpieczeństwo tych danych było bardzo krytyczną kwestią” – mówi Dariusz Duszyński, Chief Cloud Officer, Exea Data Center.


CAMERIMAGE korzysta z wirtualnych maszyn w Exea Data Center – co zapewnia bezpieczeństwo i skalowalność.


„CAMERIMAGE do tej pory korzystał z rozwiązań opartych o własną infrastrukturę, natomiast po rozpoznaniu rynku przy współpracy z Exea wypracowaliśmy rozwiązanie, które spowodowało przede wszystkim pewność działania tej usługi, czyli brak konieczności dokupienia własnego sprzętu, zapewniło również wsparcie inżynierów, którzy opiekują się usługą jako całością i to stanowi kompleksowe rozwiązanie” - opisuje Krzysztof Niedziela, Support & Product Engineer, Exea Data Center.Współpraca z Exea

“Jesteśmy wdzięczni firmie Exea, z którą bardzo dobrze nam się układa współpraca. Wasza znakomita technologia i świetny sposób zarządzania firmą będą bardzo pomocne i pozwolą nam stworzyć profesjonalne warunki tym wszystkim, którzy zdecydują się na ulokowanie swoich produkcji, czy realizację różnych projektów filmowych i okołofilmowych nie w Londynie, nie w Pradze, nie w Berlinie, nie w Paryżu, tylko właśnie w Toruniu” mówi Marek Żydowicz, Dyrektor Festiwalu Energa CAMERIMAGE.

Skontaktuj się z nami