Własne Data Center w modelu usługowym dla Arriva

Lead image
Systematycznie zwiększająca się liczba pasażerów to wielkie wyzwanie dla firmy Arriva. Podstawowym założeniem było zyskanie elastyczności, a zarazem stabilności kluczowych systemów odpowiedzialnych za wspomaganie biznesu.

Ariva to jedyny polski przewoźnik, który świadczy usługi autobusowe i kolejowe na liniach dalekobieżnych, regionalnych i miejskich. Arriva rocznie przewozi około 40 milionów pasażerów.Arriva – pierwszy polski prywatny przewoźnik kolejowy

„Arriva jest częścią międzynarodowej grupy transportowej, realizuje połączenia w 14 krajach Europy, w Polsce jesteśmy pierwszym prywatnym przewoźnikiem kolejowym. Codziennie realizując naszą operację przewozową generujemy i przetwarzamy bardzo dużą ilość danych. Są to dane o biletach, o naszych pasażerach, są to dane statystyczne, które są dla nas kluczowe” – opowiada Joanna Parzniewska, Arriva.Centrum przetwarzania danych

„Centrum przetwarzania danych potrzebne nam jest przede wszystkim do utrzymania systemów wspomagających biznes na co dzień. To są setki biletów, tysiące operacji, które musimy wykonać i musimy mieć pewność że są bezpieczne. Wybraliśmy Exea Data Center ponieważ jest to pewne, kompleksowe i optymalne rozwiązanie dla naszego biznesu. Uzyskaliśmy elastyczność i stabilność systemów nawet podczas dużych transferów. To dla nas oszczędność kosztów infrastruktury, oszczędność czasu, który poświęcamy na prowadzenie i rozwój biznesu. To też bezpieczeństwo danych i łatwość zarządzania infrastrukturą. Centrum przetwarzania danych to optymalne rozwiązanie dla naszej firmy, jest ono o wiele tańsze niż własna serwerownia. Exea Data Center to pewne, kompleksowe rozwiązanie dla naszego biznesu” – mówi Joanna Parzniewska, Arriva.

Exea zapewnia bezpieczeństwo przechowywanych danych, a także umożliwia łatwe zaradzanie infrastrukturą, dlatego jest dobrym rozwiązaniem dla firm potrzebujących pewnego środowiska, które może rosnąć wraz ze wzrostem biznesu.

Skontaktuj się z nami