Migracja i kolokacja infrastruktury Domena.pl

Lead image
Exea przeprowadziła migrację i kolokację infrastruktury serwerowej jednego z największych hostingodawców w Polsce.


Domena.pl – bezpieczny hostingodawca

Domena.pl jest jedną z największych firm hostingowych w Polsce. Od 15 lat funkcjonuje na rynku, posiadając imponujące portfolio 100 tysięcy domen, 10 tysięcy serwerów wirtualnych, prowadząc 500 internetowych kampanii reklamowych. Domena.pl rejestruje, utrzymuje domeny internetowe i zapewnia swoim klientom bezpieczny hosting.Korzyści wynikające z kolokacjiDzięki kolokacji dane klienta są bezpieczne w Data Center działającym w oparciu o Tier III. Kolokacja pozwala ponadto zoptymalizować koszty obsługi infrastruktury serwerowej i daje możliwości jej rozbudowy w przyszłości.Przygotowanie do migracji

Sławomir Kozłowski, Dyrektor Centrum Przetwarzania Danych Exea opisuje okres przygotowań do migracji infrastruktury serwerowej Domena.pl. „Przygotowania do migracji rozpoczęliśmy od bardzo dokładnego poznania wymogów klienta. Przede wszystkim musieliśmy dokładnie poznać strukturę jego sprzętu, całą topologię serwerów. Każdy z elementów musiał być bardzo dokładnie rozplanowany i zaplanowany jeśli chodzi o jego rolę w całym procesie migracji”

Poznanie potrzeb klienta zawsze stanowi jeden z najistotniejszych elementów sukcesu. Poznanie jego infrastruktury ułatwiło zakończenie całej operacji sukcesem.Jak wyglądała kolokacja serwerów?

„Przeprowadzka była trudnym procesem logistycznym, wszystkie serwery były odpowiednio zabezpieczone, spakowane. Wykorzystywaliśmy 8 różnych pojazdów do transportu z uwagi na kwestie bezpieczeństwa. Samochody wyruszyły z Warszawy do Torunia o różnych porach i różnymi trasami, żeby zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa całej operacji” - opisuje Dawid Kulbaka, Prezes Domena.pl.

Eliminacja zagrożeń stanowiła jedno z najważniejszych zadań podczas tego wymagającego projektu.

„Przygotowując się do tego projektu wyeliminowaliśmy praktycznie każde możliwe ryzyko od zdublowanego transportu po zabezpieczenie danych, które przenieśliśmy” – wyjaśnia Łukasz Ozimek, Dyrektor Operacyjny Exea.Ocena procesu kolokacji

„Bezpieczeństwo procesu przeprowadzki oceniamy bardzo wysoko. Nie straciliśmy ani bajta danych, więc z całego procesu i logistyki jesteśmy bardzo zadowoleni. (…) Dla nas przeprowadzka do Exea oznacza możliwości rozbudowy infrastruktury serwerowej, której nie mieliśmy w poprzednim Data Center, a dla klientów oznacza lepszą jakość usług, dostępność i przede wszystkim wsparcie techniczne po stronie Exea” - mówi Dawid Kulbaka, Prezes Domena.pl.

Skontaktuj się z nami