Jedyny Cyfrowy Trwały Nośnik z certyfikatem ISO/IEC 27017

Lead image
Cyfrowy Trwały Nośnik z certyfikacją ISO/IEC 27017 (będącą rozszerzeniem dla ISO/IEC 27001) jest świetnym rozwiązaniem dla firm z sektora finansowego, ubezpieczeniowego, a także innych branż, w których ważne jest zachowanie niezmienności plików w czasie, np. opłat bankowych, czy kursu waluty w danym dniu.

Dowiedz się, jakie są zalety technologii Cyfrowego Trwałego Nośnika w modelu usługowym.


Czym jest Cyfrowy Trwały Nośnik, czyli WORM?

WORM (Write Once Read Many) to technologia, która pozwala na zapis danych, których później nie można modyfikować. Każdy dokument zamieszczony w usłudze WORM ma sumy kontrolne (klucze hash), które przechowywane są w rozproszonym łańcuchu Blockchain do którego należą m.in. banki i instytucje zaufania publicznego. Dzięki temu instytucja korzystająca z Cyfrowego Trwałego Nośnika WORM ma pewność i potwierdzenie, że w zamieszczonej WORM umowie czy treści zgody nie zmieniono żadnych zapisów. Ponadto dokumenty posiadają okres retencji, czyli czas, kiedy nie mogą zostać usunięte. Zaletą Cyfrowego Trwałego Nośnika jest łatwa integracja z każdym systemem informatycznym poprzez otwarte API.Jakie są korzyści Cyfrowego Trwałego Nośnika WORM?

Cyfrowy Trwały Nośnik WORM w modelu usługowym rozliczane jest wg ilości zarchiwizowanych dokumentów, po przekroczeniu wartości pakietu, wspólnie ustalamy stawkę za kolejne dokumenty. Korzystając z Cyfrowego Trwałego Nośnika WORM, nie ponosisz dodatkowych kosztów jak prąd czy aktualizacje. Dane są przechowywane w usłudze WORM zgodnie z wytycznymi KNF, UOKiK i RODO: na tej podstawie m.in. użytkownicy mają prawo do zapomnienia.

Co zapewnia ISO/IEC 27017 w odniesieniu do Cyfrowego Trwałego Nośnika WORM?

ISO/IEC 27017 zawiera wytyczne dotyczące bezpieczeństwa informacji dla usług w chmurze i zawiera zabezpieczenia zawarte w normie ISO/IEC 27002 oraz dodatkowe zabezpieczenia dotyczące odpowiedzialności między dostawcą usługi a klientem, ochrony i separacji środowiska wirtualnego, konfiguracji maszyn wirtualnych, dostosowania środowiska i monitorowania aktywności klientów, usuwania lub zwrotu aktywów wraz z końcem umowy, a także procedur administracyjnych.

ISO/IEC 27017

ISO/IEC 27017 jako rozszerzenie normy ISO/IEC 27001 i stanowi swego rodzaju kodeks praktyk dotyczący kontroli bezpieczeństwa informacji. Klient korzystający z Cyfrowego Trwałego Nośnika WORM z certyfikatem ISO/IEC 27017 może być pewien, że jego dokumenty są zabezpieczone zgodnie z międzynarodowymi wymaganiami dotyczącymi ochrony danych w chmurze. ISO/IEC 27017 może służyć jako punkt odniesienia co do wyboru środków do zabezpieczania dokumentów, klient dostawcy chmurowego może wykorzystać zbiór praktyk do zrealizowania skutecznej kontroli w zakresie bezpieczeństwa danych.

Dołącz do klientów, którzy korzystają z Cyfrowego Trwałego Nośnika WORM. Zadbaj o bezpieczeństwo dokumentów, które przekazujesz klientom. Dowiedz się więcej o WORM!

Przeczytaj więcej o Cyfrowym Trwałym Nośniku

Skontaktuj się z nami