Exea uruchamia nową lokalizację w Warszawie

Lead image
Exea uruchomiła nową lokalizację swojej infrastruktury w warszawskim centrum danych należącym do NASK. Drugi, oddalony geograficznie region usług to kolejne potwierdzenie priorytetowego celu Exea, jakim jest gwarantowanie swoim klientom rozwiązań data center i cloud o najwyższym poziomie bezpieczeństwa na polskim rynku.


Exea Data Center

Exea Data Center to uruchomiony w 2016 roku ośrodek przetwarzania danych z główną siedzibą w Toruniu. Jako jedyne centrum danych w Polsce przeszedł niezależny audyt weryfikujący Uptime Institute i otrzymał certyfikację TIER III zarówno dokumentacji projektu serwerowni, jak i działającej infrastruktury data center. Certyfikacja potwierdza, że usługi będą działać nieprzerwanie nawet pomimo ewentualnych awarii elementów infrastruktury czy prac serwisowych prowadzonych w ośrodku, zapewniając utrzymanie ciągłości biznesowej wszystkich systemów. Ciągłość działania dodatkowo potwierdzona została certyfikującym audytem ISO 22301.

_DSC2944.jpg


Dodatkowa lokalizacja

Zgodnie ze swoją strategią bezpieczeństwa Exea wdraża kolejny krok uruchamiając nową, dodatkową lokalizację swojej infrastruktury. Dzięki oddalonej geograficznie serwerowni firmy korzystające z rozwiązań Exea mają możliwość wyboru regionu, z którego świadczone są usługi Exea Cloud & Backup.

Naszym priorytetem jest świadczenie usług w oparciu o wysokiej klasy infrastrukturę, gwarantującą bezpieczeństwo dla naszych klientów. Rozumiemy jak istotną rolę pełnią w dzisiejszym biznesie dane, dlatego zacieśnienie współpracy z NASK traktujemy jako kolejne, jeszcze dalej posunięte działanie mające na celu troskę o zasoby naszych klientów. Codziennie pomagamy w cyfrowej transformacji firm działających m.in. w branżach regulowanych, więc dobrze rozumiemy jak istotnych gwarancji bezpieczeństwa wymagają choćby dane wrażliwe. Dodatkowy region usług Exea to jeszcze wyższy poziom jakości naszych usług, a co za tym idzie, biznesów naszych klientów – mówi Łukasz Ozimek, Dyrektor ds. operacji Exea DC.Kolejna forma współpracy między Exea i NASK

Warto zaznaczyć, że nie jest to pierwsza forma współpracy pomiędzy Exea a NASK. W ramach projektu „Budowa Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej” toruński ośrodek kolokuje infrastrukturę NASK łączącą wszystkie szkoły w Polsce oraz dostarczającą im treści edukacyjne i wspierającą je w procesie kształcenia umiejętności cyfrowych. Obie organizacje należą również do sieci walidacji opartego na technologii blockchain rozwiązania ChainDoc wdrażanego wspólnie przez Atende i Exea, które pozwala na digitalizację dokumentów pod postacią tzw. trwałego nośnika.

Skontaktuj się z nami