Exea poszerza swoją ofertę o rozwiązania Acronis

Lead image
Exea Data Center zostało strategicznym partnerem Acronis w Europie Środkowo-Wschodniej. Poszerzając swoje dotychczasowe portfolio usług backup, Exea rozpoczyna oferować na polskim rynku rozwiązania Acronis uzupełnione o bezpieczną infrastrukturę swojego centrum danych.

Współpraca z firmą Acronis

Acronis to międzynarodowa firma z siedzibą w Szwajcarii zajmująca się dostarczaniem oprogramowania do tworzenia kopii bezpieczeństwa i odzyskiwania danych. W ramach współpracy klienci Exea będą mieli możliwość skorzystania m.in. z rozwiązań z rodziny Acronis Cyber Protect oraz Acronis Cyber Files.


acronis-s.png


Cieszymy się z rozpoczęcia współpracy z tak dobrym data center jak Exea. Podchodzimy do niej jako do długofalowego partnerstwa owocującego obustronnymi korzyściami biznesowymi. Z naszej strony dokładamy wszelkich starań, by nasze produkty chroniły klientów przed wszelkimi cyberzagrożeniami. Połączenie rozwiązań Acronis z infrastrukturą Exea to kolejny krok w stronę kompleksowego zabezpieczenia polskiego biznesu i zdecydowana odpowiedź na jego rosnące oczekiwania – mówi Artur Cyganek, Dyrektor polskiego oddziału Acronis.

Acronis Cyber Protect

Acronis Cyber Protect to kompleksowy zestaw narzędzi cyberbezpieczeństwa wszystkich firmowych urządzeń. Oprócz tworzenia i przywracania kopii zapasowych, zawiera pakiet rozwiązań antywirusowych i antymalware oraz pozwala na zarządzanie bezpieczeństwem punktów końcowych. Oprogramowanie ocenia również luki w zabezpieczeniach, monitoruje kondycję dysków oraz daje możliwość korzystania ze zdalnego pulpitu.

Acronis Cyber Files

Z kolei Acronis Cyber Files zapewnia prosty i mobilny dostęp do przestrzeni na pliki, umożliwiając ich współdzielenie, synchronizację, a także wspólną edycję pomiędzy wieloma użytkownikami. Dzięki politykom zarządzania użytkownikami, aplikacjami i danymi pozwala na łatwą wymianę plików pomiędzy pracownikami organizacji, a także jej klientami, partnerami i dostawcami.

Dzięki wykorzystaniu infrastruktury Exea Data Center klienci zyskują pewność, że wszystkie pliki oraz kopie zapasowe ich systemów i urządzeń znajdują się w polskim ośrodku najwyższej klasy, a ich dane przetwarzane są w zgodzie z polskim prawem i RODO. Ciągłość dostępu do ich zasobów potwierdza jedyny w Polsce certyfikat Tier III, a wszystkie składowane dane są dodatkowo backupowane przez Exea. To konkretne argumenty przemawiające za wspólną ofertą Acronis i Exea dla branż wymagających szczególnych gwarancji, jak sektor bankowy, prawny czy ubezpieczeniowy.

Poszerzamy portfel produktów

Z nieukrywaną radością ogłaszamy poszerzenie naszych usług o kolejne rozwiązania odpowiadające na potrzeby naszych klientów. Połączenie zaawansowanych, a zarazem prostych w użyciu narzędzi Acronis ze sprawdzoną i bezpieczną polską infrastrukturą naszego ośrodka pozwoli zagwarantować komfort najwyższego bezpieczeństwa dla bardzo szerokiej gamy odbiorców  – komentuje Mateusz Osowski, Project Manager w Exea.

Dodatkową korzyścią dla klientów jest możliwość wyboru optymalnego dla ich organizacji modelu rozliczania usług: za liczbę wykorzystywanych licencji lub za zużywaną przestrzeń. Pierwszy z nich idealnie sprawdzi się w organizacjach, które znają konkretną liczbę zabezpieczanych urządzeń czy użytkowników. Dzięki drugiemu modelowi mogą zadbać o ich dowolną liczbę i ogranicza je jedynie zadeklarowana przestrzeń.

Współpraca z firmą Dagma

Jednocześnie Exea zawarła strategiczną współpracę z firmą Dagma – dystrybutorem rozwiązań i usług bezpieczeństwa IT dostarczającym produkty Acronis na polskim rynku.

Wprowadzenie rozwiązań z rodziny Acronis do portfolio Exea to pierwszy etap naszej długofalowej współpracy. Dzięki nowoczesnemu data center Exea jest dla nas strategicznym partnerem z którym planujemy zacieśniać współpracę oraz rozwijać kolejne projekty w najbliższych miesiącach – mówi Mikołaj Sikorski, New Business Developer w Dagma.

Dzięki trójstronnej współpracy wszystkie rozwiązania Acronis oparte o infrastrukturę Exea można za darmo wypróbować przez 14 dni bez jakichkolwiek zobowiązań. Poznaj Acronis Cyber Protect i Acronis Cyber Files w Exea!

Skontaktuj się z nami