W kierunku zrównoważonej energii

Lead image
W dzisiejszych czasach, gdy rozwój technologiczny idzie w parze z rosnącym zapotrzebowaniem na moc obliczeniową i przechowywanie danych, coraz większe znaczenie ma odpowiedzialne podejście do ekologii. W odpowiedzi na te wyzwania, wdrażamy innowacyjne rozwiązania, które minimalizują negatywny wpływ na środowisko naturalne, przy jednoczesnym zapewnieniu najwyższej jakości naszych usług.

Własna farma fotowoltaiczna


Nasze centrum przetwarzania danych zostało zaprojektowane i skonstruowane z myślą o zrównoważonym rozwoju. Wykorzystujemy energię pochodzącą z odnawialnych źródeł, co znacząco redukuje nasz ślad węglowy. Nasza własna farma fotowoltaiczna to tylko jedno z wielu rozwiązań, które implementujemy, aby dostarczyć ekologiczną energię elektryczną do zasilania naszych serwerów.


Niskie PUE


Dążymy do osiągnięcia jak najwyższej efektywności energetycznej, co potwierdza niska wartość współczynnika PUE (Power Usage Effectiveness) naszej infrastruktury. Wykorzystujemy także chłodzenie wodne, które jest znacznie bardziej wydajne od tradycyjnych systemów chłodzenia powietrznego, co dodatkowo przyczynia się do zmniejszenia zużycia energii.


Recykling


Jednak nasze zaangażowanie w ochronę środowiska nie kończy się na wykorzystaniu energii odnawialnej i efektywnym zarządzaniu energią. Stosujemy również strategie recyklingu, aby zmniejszyć ilość odpadów oraz wykorzystujemy wysoko wydajne urządzenia, które zużywają jak najmniej energii elektrycznej.


Przywiązujemy ogromną wagę do zrównoważonego zarządzania zasobami, dlatego nasze działania są ukierunkowane na minimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko naturalne przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej dostępności naszych usług.


Nasz manifest brzmi: "Chcemy minimalizować negatywny wpływ na środowisko naturalne oraz redukować zużycie energii przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej dostępności naszych usług."

W Exea Data Center wierzymy, że odpowiedzialność za środowisko to nie tylko obowiązek, ale również szansa na tworzenie lepszej przyszłości. Nieustannie poszukujemy nowych, innowacyjnych rozwiązań, które pozwolą nam jeszcze skuteczniej chronić naszą planetę, jednocześnie zapewniając naszym klientom niezawodność i wydajność.

Skontaktuj się z nami