Exea Data Center

Exea Data Center działa od roku 2011. Jesteśmy polskim DC zaprojektowanym od podstaw, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Mamy w 100% polski kapitał. Jako jedyna serwerownia w Polsce posiadamy certyfikat Tier III.

IconCertyfikowane Data Center w Polsce

Exea Data Center, rozwiązania chmurowe

Jesteśmy jedynym w Polsce data center z certyfikacją Tier III.

Zespół ponad 50 specjalistów z szerokim doświadczeniem w kwestiach cybezbezpieczeństwa, cyfrowej transformacji i budowania środowisk chmurowych dba o bezpieczeństwo powierzonych nam zasobów.

Nasze rozwiązania pomagają Klientom i Partnerom przekształcać biznes tak, aby dostosować się do rynku, który zmierza w stronę pełnej digitalizacji.

Biznes, który wybrał usługi Exea

Background
LogoLogoLogoLogoLogoLogoLogoLogo

IconChmura obliczeniowa

Exea Cloud

Polska chmura Exea jest idealnym środowiskiem, do którego możesz przenieść swój biznes. Nasze kompleksowe rozwiązanie zapewnia Ci bezagentowy backup Veeam, licencje subskrypcyjne Microsoft, RedHat i SUSE przy formie rozliczenia dostosowanej do specyfiki Twojego biznesu.

Jeśli nie wiesz, od czego zacząć przeniesienie Twojej firmy do chmury, napisz do nas. Wspólnie zaprojektujemy drogę do pełnej digitalizacji.

Mamy doświadczenie w projektowaniu i realizacji cyfrowej transformacji nawet najbardziej wymagających biznesów. Nasi eksperci pomogą Ci dostosować środowisko chmurowe do Twoich indywidualnych potrzeb.

Przenieśliśmy bank do chmury obliczeniowej, przeniesiemy i Twój biznes!

Co nas wyróżnia?

Icon

Certyfikacje

Jako jedyne DC w Polsce posiadamy certyfikat Tier III Constructed Facility, Tier III Design Documents. Wdrożyliśmy ISO w zakresie systemów zarządzania ciągłością działania i bezpieczeństwa informacji. Posiadamy zgodność z RODO, TIA-942, KNF i KSC
Icon

Doświadczenie

Wiedza i doświadczenie naszych ekspertów wynika nie tylko ze szkoleń, ale także z przeprowadzonych wdrożeń. Prowadziliśmy do pełnej digitalizacji firmy m.in. z sektorów: bankowego, medycznego, e-commerce oraz jednostki administracyjne
Icon

Pełne dopasowanie

Możemy dostosować nasze usługi do indywidualnych potrzeb Klienta. Niezależnie od tego, na jakim etapie do pełnej digitalizacji znajduje się Twoja firma, nasi eksperci mogą przygotować dedykowane rozwiązanie uwzględniające specyfikę Twojego biznesu np. sezonowość
Icon

W 100% polski kapitał

Dane są przechowywane i przetwarzane na terenie Polski, zgodnie z polskimi przepisami. Zapewniamy pełną zgodność regulacyjną. Data Center zlokalizowane jest w centralnej części kraju, z dala od wielkich ośrodków miejskich. Posiadamy dwie niezależne trasy komunikacyjne

Historia Exea

Icon

2011

powstanie spółki Exea Sp. z o.o.
Icon

2012

uruchomienie Infrastruktury testowej w Warszawie
Icon

2013

uruchomienie pierwszej maszyny wirtualnej
Icon

2014

uruchomienie Exea Data Center i migracja infrastruktury
Icon

2014

otrzymanie certyfikatu TIER III Design Documents
Icon

2014

uruchomienie drugiej komory serwerowej
Icon

2015

otrzymanie jedynego w Polsce certyfikatu TIER III Constructed Facilities
Icon

2015

Certyfikat ISO/IEC 27001 – Systemy Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji
Icon

2015

Certyfikat ISO 22301 – System Zarządzania Ciągłością Działania
Icon

2015

uruchomienie inkubatora dla młodych przedsiębiorców Smart Space
Icon

2019

otrzymanie tytułu VMware Cloud Verified
Icon

2019

jedyna w Polsce całościowa migracja banku do chmury
Icon

2020

zastosowanie pierwszej w Polsce macierzy NVME
Icon

2021

Rozszerzenie certyfikacji ISO/IEC 27001 o ISO/IEC 27017 – usługi chmurowe

Nasze partnerstwa

Najlepsi dostawcy technologii

Współpracujemy tylko z renomowanymi Partnerami, takimi jak: VMware (Enterprise Cloud Provider), Veeam (Gold Partner), Acronis (Enterprise Partner), Microsoft (Gold Partner) Fortinet, Cisco. Dzięki temu dostarczamy Klientom usługi w najwyższym standardzie.

Microsoft GOLD

Jesteśmy Gold Partnerem Microsoft

Potwierdza to posiadanie wysokich kompetencji IT przez naszych specjalistów. Dzięki tytułowi Gold Partner możemy przekazać naszym Klientom do codziennego wykorzystywania szeroki zakres zaawansowanych rozwiązań Microsoft.

Skontaktuj się z nami