IT w czasie kryzysu COVID-19

Przygotuj swoją infrastrukturę IT na czas pandemii.

Nie wiesz od czego zacząć?

Obecna sytuacja zaskoczyła niejedna firmę niezależnie od branży. Nowe okoliczności wymuszają błyskawiczną adaptację i zapewnienie elastycznego modelu pracy wszędzie tam, gdzie jest to tylko możliwe.

Nie panikuj. Działaj. Zacznij od sprawdzenia w kilku prostych krokach, jak dobrze jesteś przygotowany do wdrożenia w swojej organizacji pracy zdalnej. To podstawa zapewnienia bezpieczeństwa Twoim pracownikom, przy jednoczesnym utrzymaniu ciągłości ich pracy.

Jesteśmy po to, by Cię wspierać

Poznaj rozwiązania z miesięcznym rozliczeniem, z których możesz zrezygnować w dowolnym momencie.

Wsparcie zespołu IT

Obecny sytuacja to czas wyjątkowej próby dla firmowych administratorów IT. Na ich barkach spoczywa poprawne funkcjonowanie wszystkich systemów i infrastruktury IT, a także przygotowanie ich do przyjęcia dodatkowego obciążenia związanego ze zdalną pracą reszty zespołu. Co w sytuacji, gdy któryś z nich zostanie poddany kwarantannie?

Potrzebujesz dodatkowego wsparcia w administrowaniu firmowymi serwerami? Skontaktuj się z nami. Zespół wykwalifikowanych i doświadczonych inżynierów Exea jest zmobilizowany i gotowy, by Ci pomóc.

Dodatkowa moc obliczeniowa

Moc Twojej infrastruktury może być przewidziana na dużo mniejsze obciążenia, niż wymagane w czasie jednoczesnego dostępu do firmowych zasobów przez wielu użytkowników. Obsługa wzmożonego ruchu wymaga dodatkowej infrastruktury, której zakup, dostawa i wdrożenie będzie obecnie kosztowne, czasochłonne lub wręcz nierealne.

Zasoby chmurowe są gotowe do natychmiastowego wdrożenia. W każdym momencie możesz dostosować ich moc do liczby pracujących z domu pracowników zmieniając wielkość używanych zasobów. Całość rozwiązania rozliczysz w modelu miesięcznym, a po powrocie do pracy w normalnym trybie możesz zmniejszyć zakres wykorzystywanej usługi lub w całości z niej zrezygnować.

Backup kluczowych zasobów

Wyobraź sobie sytuację, gdy któryś z Twoich pracowników zostanie poddany kwarantannie, a na jego laptopie znajdują się dokumenty o krytycznym znaczeniu dla pracy firmy. Co w sytuacji, gdy stracisz do nich dostęp lub w ogóle zostanie Ci odcięty dostęp do firmowej infrastruktury?

Dzięki systematycznie wykonywanym kopiom bezpieczeństwa możesz uniknąć podobnych problemów, a także zabezpieczyć dane przed usunięciem, awariami czy cyberatakami. Regularne wykonywanie kopii bezpieczeństwa wszystkich kluczowych zasobów powinno być stałym elementem strategii bezpieczeństwa każdej firmy, niezależnie od panujących okoliczności. To pewność działania Twojej firmy bez żadnych przestojów i idących za nimi strat.

Dodatkowe licencje

Brak dostępu z domu do firmowej skrzynki pocztowej, oprogramowania do wideokonferencji, narzędzi biurowych pakietu Office 365 czy systemu wymiany dokumentów może w praktyce oznaczać paraliż Twojej firmy. Również brak wystarczającej dla wszystkich pracowników liczby licencji RDP (Remote Desktop Protocol), czyli tzw. zdalnego pulpitu może uniemożliwiać zdalną pracę.

Zadbaj o to, by wszyscy pracownicy Twojej firmy mieli dostęp do niezbędnych w ich pracy narzędzi i skorzystaj z rozliczanych miesięcznie licencji dodatkowego oprogramowania, tylko przez niezbędny czas.

Pewny wybór na niepewny czas

Zobacz, dlaczego to właśnie rozwiązania Exea są słusznym wyborem w tym nietypowym momencie.

Rozliczenie miesięczne

Korzystaj z usług i licencji tylko wtedy, gdy ich potrzebujesz bez dodatkowych zobowiązań. Po powrocie do normalnej pracy możesz zmniejszyć ich parametry lub w ogóle z nich zrezygnować.

Natychmiastowe wdrożenie

Nie trać czasu na długotrwałe negocjacje, zamawianie sprzętu i wydłużające się w obecnej sytuacji, praktycznie nierealne oczekiwanie na jego dostawę. Wszystkie usługi są gotowe do wdrożenia od ręki.

Pełna gotowość do działania

Wdrożone specjalne, na bieżąco dostosowywane procedury oraz inwestycje w dodatkową infrastrukturę fizyczną na czas obecnej sytuacji gwarantują pełną dostępność Twoich usług.

Wsparcie administratorów

Możesz liczyć na stałe wsparcie wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych inżynierów Exea na każdym etapie, od doradztwa przez wdrożenie aż po bieżące utrzymanie rozwiązań.

Data center w Polsce

Dzięki lokalizacji w Polsce nie musisz przejmować się obostrzeniami innych państw, zamkniętymi granicami czy nieprzewidzianymi czynnikami, które mogą dotknąć zagraniczne ośrodki.

Jedyny TIER III w Polsce

Certyfikacja TIER III of Design Documents & Facility przyznana po serii rygorystycznych testów gwarantuje dostępność wszystkich Twoich usług na poziomie SLA 99,99%.

Chcesz wiedzieć więcej?

Masz dodatkowe pytania? Potrzebujesz informacji za co dokładnie zapłacisz i kiedy możesz zrezygnować ze swoich usług?
A może potrzebujesz pomocy w doborze rozwiązań?

Poznaj historie firm, które wybrały usługi Exea

Data Center

Exea to nowoczesne i bezpieczne centrum danych.

Zlokalizowane w centralnej Polsce, wybudowane od podstaw do świadczenia usług data center. Jako pierwsze i jedyne w Polsce posiada certyfikację Tier III przyznawaną przez niezależny Uptime Institute po serii rygorystycznych testów. Nowoczesna infrastruktura spełnia najwyższe standardy, zapewniając pełną redundancję wszelkich systemów i gwarantując dostępność wszystkich usług na najwyższym możliwym poziomie.

Masz pytania?

Nasz dział Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.