Background

IconCyberbezpieczeństwo

Biznes odporny na awarie IT

Zapewnij swojej firmie funkcjonowanie nawet podczas najpoważniejszych, niezapowiedzianych zdarzeń

Background
Icon
Wzrost
Icon
Straty finansowe
Icon
Zakłócenia i przestoje

Cybersecurity w Twojej strukturze

Cyberbezpieczeństwo jest koniecznością

Rok 2021 był w Polsce rekordowy pod względem liczby cyberataków. Odnotowano ponad 246 tys. zgłoszeń dotyczących potencjalnego wystąpienia incydentu teleinformatycznego. Aż 23 309 z nich okazało się rzeczywistymi atakami. Przewiduje się, że w roku 2022 liczba ataków radykalnie wzrośnie.
Background

Czy Twoja organizacja jest gotowa na atak?

W dzisiejszych czasach pytanie o #cybersecurity to nie "Czy zostanę zaatakowany?", tylko "Czy jestem gotów na atak?"

Jakie są skutki ataków?

Możemy wykorzystywać najnowsze technologie do zabezpieczenia i walki z atakami hakerskimi, ale nie możemy zapomnieć, że najsłabszym ogniwem jest zawsze człowiek. To właśnie 70% incydentów jest spowodowanych nieświadomymi działaniami pracownika. Dobre przygotowanie na odparcie cyberataków gwarantuje firmom większą przewagę konkurencyjną, ale przede wszystkim stanowi gwarancję ich przetrwania.

IconTesty socjotechniczne

Jak możemy wesprzeć Twoją organizację?

Niezależnie od branży atak hakerski najczęściej kończy się istotnymi stratami finansowymi, wizerunkowymi, a w skrajnych przypadkach – zamknięciem działalności.

Dlatego pomagamy podnieść bezpieczeństwo cyfrowe firmy, wykonując testy socjotechniczne metodą phishingu, których celem jest zweryfikowanie reakcji pracowników na ataki socjotechniczne.

Po zrealizowaniu kontrolowanego ataku przygotowujemy raport oraz rekomendacje, które mają wpływ na zwiększenie świadomości pracowników, co prowadzi do zwiększenia bezpieczeństwa organizacji.

Czym jest Phishing?

To metoda oszustwa, w której przestępca podszywa się pod inną osobę lub instytucję w celu wyłudzenia poufnych informacji (np. danych logowania, danych karty kredytowej), zainfekowania komputera szkodliwym oprogramowaniem czy też nakłonienia ofiary do podjęcia określonych działań m.in dokonania płatności. Phishing jest bardzo prostym rodzajem ataku cybernetycznego. Nie wymaga szukania luk w zabezpieczeniach, ani posiadania zaawansowanej wiedzy technicznej. Bazuje na najsłabszym ogniwie ochrony sieci komputerowej, czyli błędach użytkownika. Twórcy fałszywych informacji podszywają się pod realnie istniejące instytucje, nakłaniając użytkownika do udzielenia osobistych informacji.

Icon

Większa świadomość pracowników w temacie bezpieczeństwa IT

Icon

Wzmocnienie odporności zespołu na ataki z wykorzystaniem socjotechnik

Icon

Rozpoznanie metod socjotechnicznych związanych z daną branżą

Icon

Znalezienie słabych punktów w komunikacji i procedurach firmy.

Dla kogo jest ta usługa?

Opracowanie planu walki z cyberprzestępczością jest kluczowe dla każdej organizacji.

Testy socjotechniczne są niezbędne do oceny poziomu świadomości bezpieczeństwa wszędzie tam, gdzie występuje ludzki czynnik w przetwarzaniu informacji. Nie ma rozróżnienia na branże, istotna jest wartość przetwarzanych informacji lub koszt braku dostępu do informacji np. w przypadku ataku ransomware – szyfrującego nośniki danych na komputerach i w sieci lokalnej.

Przeprowadzony audyt pozwoli ujawnić luki bezpieczeństwa organizacji wynikający z czynnika ludzkiego:

Skontaktuj się z nami