Exea Data Center

Nowa definicja Data Center.

Nowoczesna infrastruktura centrum danych w połączeniu z najwyższymi standardami potwierdzonymi jedynym certyfikatem TIER III w Polsce.

Odkryj, co wyróżnia Exea Data Center

Dedykowana infrastruktura

Nasze Data Center zaprojektowaliśmy i wybudowaliśmy od podstaw do świadczenia usług w najwyższym standardzie. Serwerownia skonstruowana jest jako budynek wewnątrz budynku, co chroni przed każdą klęską żywiołową — od pożaru do powodzi. 4700 m2 nowoczesnej powierzchni technologicznej oraz 4 niezależne komory serwerowe pomieszczą 320 szaf rack. Obiekt posiada redundancję N+1 oraz trzy zespoły agregatów o mocy 6 MW zdolne zasilać małe miasto.

Najwyższe standardy

Exea Data Center posiada szereg prestiżowych certyfikatów oraz pełną zgodność z wytycznymi Komisji Nadzoru Finansów i ustawą o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa Ministerstwa Cyfryzacji. Posiada wdrożone Systemy Zarządzania Ciągłością Działania ISO 22301:2012, Bezpieczeństwa informacji ISO 27001:2013 oraz spełnia normy Generalnej Inspekcji Ochrony Danych Osobowych. Nasze Data Center jest również akredytowanym członkiem RIPE.

Kapitał ludzki

Wierzymy, że usługi IT to także w dużej mierze ludzie. Dlatego posiadamy wykwalifikowaną kadrę, która codziennie monitoruje, obsługuje, serwisuje oraz administruje naszym Data Center. Rynek IT zmienia się bardzo dynamicznie, dlatego nieustannie szkolimy naszych pracowników i podnosimy ich kwalifikacje. Zespół specjalistów Exea składa się z certyfikowanych inżynierów VMware, Veeam, Microsoft, Linux, CISCO. Zawsze zatrudniamy tylko najlepszych administratorów i specjalistów.

Green Data Center

W Exea dbamy o ekologię, dlatego nasza serwerownia powstała w technologii Green Data Center. Całość infrastruktury zaprojektowaliśmy z myślą o zachowaniu jak najwyższej wydajności, przy jednoczesnym jak najmniejszym ingerowaniu w środowisko. Wykorzystując rozwiązania FreeCooling poza okresem letnim wykorzystujemy chłodne powietrze z zewnątrz do chłodzenia naszych komór serwerowych. Takie rozwiązanie pozwala zaoferować naszym Klientom jeszcze atrakcyjniejsze ceny usług.

Chcesz osobiście zobaczyć Data Center z TIER III?

Parametry Exea Data Center

Lokalizacja:

Toruń, ul. Włocławska 167

Powierzchnia obiektu:

4700 m²

SLA:

99,99% w skali roku

Certyfikat TIER III:

Constructed Facility

Certyfikat TIER III:

Design of Documents

Certyfikat ISO:

22301:2012

Certyfikat ISO:

27001:2013

Zabezpieczenia:

Podczerwień, biometryka, KD

Dostęp do zasobów:

24/7/365

Biuro zastępcze:

Tak

Standardowa szafa rack:

Rittal 47U (60cm x120cm x 220cm)

Kolokacja w kiosku:

Możliwa

Powierzchnia magazynowa:

Tak

Remote hands:

24/7/365

Rozliczenie energii:

Ryczałtowo / licznik energii

Obwody zasilające na szafę rack:

1x32A + 1x32A lub 3x32A + 3x32A

Gwarantowana moc:

6 kW / 22,5 kW

Niezależne tory zasilania:

2 linie (8 MW)

Transformatory:

4 szt. (7 200 kVA)

UPS:

1,5 MVA, N+1

Czas podtrzymania na bateriach przy maksymalnym obciążeniu:

20 minut

Agregaty prądotwórcze:

3 szt. (6 MVA)

Ochrona AntyDDoS:

Tak

Punkt wymiany ruchu:

PLIX Warszawa

Sieć rozległa:

Netia, Orange, T-Mobile, Exatel

Łączność IPv4/IPv6:

Członek RIPE, własny numer AS

System chłodzenia:

80 jednostek chłodniczych (LCP)

Redundancja źródła chłodzenia:

N+1

Wczesne wykrywanie pożaru:

System z detektorami optycznymi

System gaśniczy:

System IGNIS i gaz FM 200

Data Center w Polsce

Uptime Institute

Jest najbardziej zaufaną i przyjętą przez branżę IT instytucją certyfikującą standard prawidłowego projektowania, budowy i eksploatacji centrów danych.


Certyfikacja TIER

TIER III of Design Documents

Infrastruktura Exea Data Center została wykonana zgodnie z projektem objętym certyfikatem przyznawanym przez Uptime Institute. Nasze centrum przetwarzania danych wybudowaliśmy bez żadnych odstępstw od zaaprobowanego projektu, co było warunkiem wstępnym pozwalającym uzyskać pełną dokumentację dotyczącą obiektu dzięki kolejnemu certyfikatowi dla Exea – Constructed Facility.

TIER III of Constructed Facility

Exea Data Center jako pierwsze i jedyne centrum w Polsce uzyskało prestiżowy certyfikat przyznawany przez niezależny Uptime Institute po serii długotrwałych i rygorystycznych testów. Poziom Tier III infrastruktury gwarantuje, że wszelkie prace serwisowe i konserwacyjne w obiekcie będą wykonywane bez zakłócania pracy infrastruktury IT i bez konieczności wstrzymywania oferowanych usług.


Certyfikacja ISO

ISO 22301

Zarządzanie ciągłością działania

Nasze Data Center jako pierwsze w Polsce uzyskało certyfikację ISO zapewniającą zarządzanie ciągłością działania w organizacji. Norma 22301 określa wymogi wobec zapobiegania incydentom zakłócającym pracę, zmniejszenia prawdopodobieństwa ich wystąpienia oraz zapewniania, że w razie gdyby do nich doszło, nasi Klienci w żaden sposób nie ucierpią.

ISO 27001

Bezpieczeństwo informacji

Jako pierwsi w Polsce uzyskaliśmy certyfikację ISO dotyczącą systemów bezpieczeństwa informacji. Norma ta maksymalizuje poziom zabezpieczeń przetwarzanych danych, ustanawia procedury bezpieczeństwa IT oraz gwarantuje poufne składowanie informacji spełniające międzynarodowe wymagania. ISO 27001 daje Ci pewność, że Twoje dane w chmurze Exea są naprawdę bezpieczne.

Chcesz osobiście zobaczyć Data Center z TIER III?

Zobacz, co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić

Poznaj rozwiązania Exea i wybierz usługę dopasowaną do Twoich potrzeb.

Cloud

Od automatycznego środowiska wirtualnego do w pełni dedykowanych rozwiązań z podejściem projektowym – wybierz wysokowydajną elastyczną chmurę dopasowaną do Twoich wymagań.

Backup

Backup to kopia zapasowa, która chroni dane przed utratą i zapewnia spokój, bezpieczeństwo oraz gwarancję ciągłości działania firmy.

DRaaS

Dzięki replikowaniu całego środowiska z wykorzystaniem rozwiązania DRaaS, w razie awarii działalność operacyjna i usługi przełączone zostają do bezpiecznego ośrodka zapasowego.

Object Storage

Storage pozwala na przechowywanie danych i dostęp do nich w łatwy sposób z dowolnego miejsca.
Nie wymaga zakupu i konfiguracji infrastruktury, więc wystarczy kilka chwil, by w pełni korzystać z nośnika.

Kolokacja

Twoje serwery w bezpiecznym data center – kolokacja zapewnia bezpieczeństwo infrastruktury, przy znacznym zmniejszeniu kosztów utrzymania urządzeń.

WORM as a Service

Bezpieczna usługa, pozwalającą w kompleksowy sposób rozwiązać kwestię trwałego nośnika danych. Alternatywa dla drogich rozwiązań, takich jak płyty CD/DVD, pamięci USB czy fizyczne macierze WORM.

Masz pytania?

Nasz dział Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji