Chat with us, powered by LiveChat

Exea Data Center

Nowa definicja Data Center.

Nowoczesna infrastruktura centrum danych w połączeniu z najwyższymi standardami potwierdzonymi jedynym certyfikatem TIER III w Polsce.

Odkryj, co wyróżnia Exea Data Center

Nowoczesna infrastruktura

Nasze Data Center zaprojektowaliśmy i wybudowaliśmy od podstaw do świadczenia usług w najwyższym standardzie. Serwerownia skonstruowana jest jako budynek wewnątrz budynku, co chroni przed każdą klęską żywiołową — od pożaru do powodzi. 4700 m2 nowoczesnej powierzchni technologicznej oraz 4 niezależne komory serwerowe pomieszczą 320 szaf rack. Obiekt posiada redundancję N+1 oraz trzy zespoły agregatów o mocy 6 MW zdolne zasilić małe miasto.

Najwyższe standardy

Exea Data Center posiada szereg prestiżowych certyfikatów oraz pełną zgodność z rekomendacją „D” Komisji Nadzoru Finansów. Spełnia także normy Generalnej Inspekcji Ochrony Danych Osobowych i posiada wdrożone Systemy Zarządzania Ciągłością Działania ISO 22301:2012 oraz Bezpieczeństwa informacji ISO 27001:2013. Nasze Data Center jest akredytowanym członkiem RIPE.

Kapitał ludzki

Wierzymy, że usługi IT to także w dużej mierze ludzie. Dlatego posiadamy wykwalifikowaną kadrę, która codziennie monitoruje, obsługuje, serwisuje oraz administruje naszym Data Center. Rynek IT zmienia się bardzo dynamicznie, dlatego nieustannie szkolimy naszych pracowników i podnosimy ich kwalifikacje. Zespół specjalistów Exea składa się z certyfikowanych inżynierów VMware, Veeam, Microsoft, Linux, CISCO. Zawsze zatrudniamy tylko najlepszych administratorów i specjalistów.

Green Data Center

W Exea dbamy o ekologię, dlatego nasza serwerownia powstała w technologii Green Data Center. Całość infrastruktury zaprojektowaliśmy z myślą o zachowaniu jak najwyższej wydajności, przy jednoczesnym jak najmniejszym ingerowaniu w środowisko. Wykorzystując rozwiązania FreeCooling poza okresem letnim wykorzystujemy chłodne powietrze z zewnątrz do chłodzenia naszych komór serwerowych. Takie rozwiązanie pozwala zaoferować naszym Klientom jeszcze atrakcyjniejsze ceny usług.

Chcesz osobiście zobaczyć Data Center z TIER III?

                       

                       

Data Center w Polsce

Uptime Institute

Jest najbardziej zaufaną i przyjętą przez branżę IT instytucją certyfikującą standard prawidłowego projektowania, budowy i eksploatacji centrów danych.


Certyfikacja TIER

TIER III of Design Documents

Infrastruktura Exea Data Center została wykonana zgodnie z projektem objętym certyfikatem przyznawanym przez Uptime Institute. Uzyskaliśmy go jako pierwsi w Polsce i zgodnie z nim wybudowaliśmy nasze centrum przetwarzania danych. Brak jakichkolwiek zmian w projekcie przełożył się na możliwość otrzymania kolejnego certyfikatu – Constructed Facility.

TIER III of Constructed Facility

Exea Data Center jako pierwsze i jedyne centrum w Polsce uzyskało prestiżowy certyfikat przyznawany przez niezależny Uptime Institute po serii długotrwałych i rygorystycznych testów. Poziom Tier III infrastruktury gwarantuje, że wszelkie prace serwisowe i konserwacyjne w obiekcie będą wykonywane bez zakłócania pracy infrastruktury IT i bez konieczności wstrzymywania oferowanych usług.


Certyfikacja ISO

ISO 22301

Zarządzanie ciągłością działania

Nasze Data Center jako pierwsze w Polsce uzyskało certyfikację ISO zapewniającą zarządzanie ciągłością działania w organizacji. Norma 22301 określa wymogi wobec zapobiegania incydentom zakłócającym pracę, zmniejszenia prawdopodobieństwa ich wystąpienia oraz zapewniania, że w razie gdyby do nich doszło, nasi Klienci w żaden sposób nie ucierpią.

ISO 27001

Bezpieczeństwo informacji

Jako pierwsi w Polsce uzyskaliśmy certyfikację ISO dotyczącą systemów bezpieczeństwa informacji. Norma ta maksymalizuje poziom zabezpieczeń przetwarzanych danych, ustanawia procedury bezpieczeństwa IT oraz gwarantuje poufne składowanie informacji spełniające międzynarodowe wymagania. ISO 27001 daje Ci pewność, że Twoje dane w chmurze Exea są naprawdę bezpieczne.

Chcesz osobiście zobaczyć Data Center z TIER III?

Zobacz, co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić

Poznaj rozwiązania Exea i wybierz usługę dopasowaną do Twoich potrzeb.

Cloud

Od automatycznego środowiska wirtualnego do w pełni dedykowanych rozwiązań z podejściem projektowym – wybierz wysokowydajną elastyczną chmurę dopasowaną do Twoich wymagań.

Backup

Backup to kopia zapasowa, która chroni dane przed utratą i zapewnia spokój, bezpieczeństwo oraz gwarancję ciągłości działania firmy.

DRaaS

Dzięki replikowaniu całego środowiska z wykorzystaniem rozwiązania DRaaS, w razie awarii
działalność operacyjna i usługi przełączone zostają do bezpiecznego ośrodka zapasowego.

Object Storage

Storage pozwala na przechowywanie danych i dostęp do nich w łatwy sposób z dowolnego miejsca.
Nie wymaga zakupu i konfiguracji infrastruktury, więc wystarczy kilka chwil, by w pełni korzystać z nośnika.

Kolokacja

Twoje serwery w bezpiecznym data center – kolokacja zapewnia bezpieczeństwo infrastruktury, przy znacznym zmniejszeniu kosztów utrzymania urządzeń.

Masz pytania?

Nasz dział Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.