Proces migracji

Potrzebujesz pomocy w przeniesieniu Twoich zasobów do chmury obliczeniowej?

Zapewniamy pełne wsparcie w migracji i zarządzaniu Twoimi usługami.

Najwyższy czas na przeprowadzkę do chmury

Dynamiczny rozwój firmy

Wzrost zatrudnienia, pozyskiwanie nowych klientów oraz szybki wzrost sprzedaży powodują stałą potrzebę rozbudowy firmowych zasobów informatycznych.

Ciągła rozbudowa infrastruktury

Zakup fizycznej infrastruktury i jej utrzymanie to zawsze kosztowny wydatek rodzący ryzyko przeszacowania lub wręcz przeciwnie – niedoszacowania inwestycji.

Koszty okołoinwestycyjne

Utrzymanie firmowej serwerowni to również licencje, prąd, łączność czy obsługa techniczna. W chmurze, m.in. dzięki efektowi skali, każdy z tych aspektów jest dużo bardziej efektywny finansowo.

Okresowe piki sprzedaży

W okresach wzmożonego zainteresowania usługami lub produktami Twoja infrastruktura narażona jest na przeciążenia, a w efekcie przerwy w sprzedaży i utratę zaufania klientów.

Minimalizowanie ryzyka

Nieograniczona moc obliczeniowa dostępna od ręki pozwala na elastyczne zarządzanie zasobami oraz
natychmiastowe wdrażanie nowych projektów bez ryzykownych inwestycji.

Potrzeba bezpieczeństwa

Firmowe zasoby oraz dane Twoich klientów i partnerów wymagają najwyższego bezpieczeństwa. Lokalna serwerownia nie jest w stanie osiągnąć zabezpieczeń na poziomie profesjonalnego Data Center.

Sprawne przenosiny niezależnie od skali

Od analizy i przygotowań migracji, przez przenosiny zasobów, po konfigurację i uruchomienie nowej usługi – nasi inżynierowie pomogą przy przenosinach każdych, nawet największych systemów do chmury.

Migracja między chmurami

Chcesz zmienić swojego dotychczasowego usługodawcę? Z nami to proste. Przygotujemy środowisko specjalnie zaprojektowane do Twoich potrzeb, zapewnimy bezprzerwowe funkcjonowanie Twoich usług oraz pełne bezpieczeństwo Twoich danych i aplikacji podczas ich ponownego wdrożenia do chmury.

Poznaj chmurę dopasowującą się
do Twoich potrzeb.

Potrzebujesz pomocy
w administrowaniu serwerami?

Zobacz etapy procesu migracji

Analiza potrzeb

Na samym początku przeanalizujemy i ocenimy potrzeby biznesowe i techniczne Twojej firmy oraz przeprowadzimy audyt jej dotychczasowych zasobów. Zidentyfikujemy wszystkie możliwości wdrożenia i ewentualne trudności procesu. Na tym etapie przedstawimy modele biznesowe oraz rozwiązania techniczne, które umożliwią elastyczne zarządzanie zasobami nie tylko po samej migracji, ale przede wszystkim podczas całego procesu rozwoju Twojej firmy.

Projekt rozwiązania

Przygotujemy i przedstawimy projekt określający architekturę rozwiązania i szczegóły techniczne usługi. Określimy dokładnie jej zakres, na jakich komponentach i parametrach będzie bazować. Przedstawimy harmonogram całego procesu migracji i wdrożenia oraz kosztorys. Zaproponujemy również alternatywne rozwiązania oraz dalsze możliwości rozwoju, uwzględniając politykę bezpieczeństwa Twojej Firmy.

Konfiguracja zasobów

Po akceptacji projektu rozpoczniemy budowanie infrastruktury chmury obliczeniowej przeznaczonej dla Twojej Firmy, w tym zasobów i połączeń sieciowych, systemowych oraz wstępnego połączenia z Twoją obecną infrastrukturą.

Migracja danych

Po sprawdzeniu i aktualizacji wszystkich nowych komponentów Twojego środowiska w chmurze kolejnym etapem jest przeniesienie systemów oraz usług z Twojej obecnej infrastruktury do nowego środowiska. Realizacja odbywa się zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem i uczestniczą w niej również dostawcy Twojego oprogramowania. Po wykonaniu testów systemów i usług Twoja infrastruktura może zostać uruchomiona produkcyjnie.

Stałe wsparcie i optymalizacja

Gdy wszystko jest już gotowe, stale będziemy analizować działanie wszystkich aplikacji, konfiguracji, usług i systemów operacyjnych oraz wszelkich zabezpieczeń. Przedstawimy Ci możliwości dalszej optymalizacji Twoich zasobów i wprowadzimy uzgodnione zmiany. W razie potrzeby, zawsze możesz liczyć na nasze wparcie. Po prostu daj znam znać.

Zarządzaj efektywniej

Potrzebujesz pomocy w administrowaniu serwerami? Wolisz oszczędzać czas oraz środki i skupić się na tym, co jest najważniejsze dla Twojej firmy lub na zupełnie nowych projektach?

Nic prostszego – powierz zarządzanie swoimi wirtualnymi serwerami specjalistom Exea. Zyskaj wsparcie doświadczonej ekipy profesjonalistów bez konieczności rozszerzania swojego zespołu i bez rozpraszania odpowiedzialności za Twoje zasoby.

Chcesz wiedzieć więcej?

Zastanawiasz się, czy Twoja firma jest gotowa na przenosiny do chmury? Chcesz wiedzieć, jak mógłby wyglądać proces jej migracji? Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami lub umów spotkanie.

Poznaj historie firm, które wybrały naszą chmurę


Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Do chmury Exea można przenieść praktycznie każde systemy i aplikacje działające do tej pory na infrastrukturze on-premise. Wśród najczęściej migrowanych zasobów możemy wskazać przenosiny systemów ERP, programów księgowych, poczty, narzędzi pakietu Office, wirtualne pulpity, serwisy www czy kopie zapasowe wszystkich firmowych systemów.

Oczywiście, dzięki setkom przeprowadzonych przenosin posiadamy olbrzymie doświadczenie w migracji klientów do chmury.

Wszystko zależy od konkretnego przypadku. Przeniesienie do chmury prostych aplikacji może zająć kilka dni, lecz w przypadku rozbudowanych, skomplikowanych systemów proces ten może potrwać nawet kilka miesięcy.

Zależnie od wielkości migrowanych zasobów oraz ich specyfikacji możliwe są przestoje, jednak zawsze działamy tak, by był to najkrótszy możliwy czas niedostępności.

Tak, oczywiście. Nasi klienci mogą liczyć na nasze profesjonalne zarządzanie i monitorowanie ich zasobów oraz bezustanną optymalizację i rozwój ich zasobów chmurowych. Dowiedz się więcej.

Data Center

Exea to nowoczesne i bezpieczne centrum danych.

Zlokalizowane w centralnej Polsce, wybudowane od podstaw do świadczenia usług data center. Jako pierwsze i jedyne w Polsce posiada certyfikację Tier III przyznawaną przez niezależny Uptime Institute po serii rygorystycznych testów. Nowoczesna infrastruktura spełnia najwyższe standardy, zapewniając pełną redundancję wszelkich systemów i gwarantując dostępność wszystkich usług na najwyższym możliwym poziomie.

Masz pytania?

Nasz dział Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.