Exea Data Center

Jedyny TIER III w Polsce

Odkryj jaką przewagę zyskujesz dzięki TIER III

Dlaczego warto korzystać z certyfikowanego data center?

Wartość Twojej firmy to pracownicy, Klienci oraz dane, których utrata lub niedostępność prowadzi do poważnych konsekwencji. Czy warto ryzykować i trzymać dane w niecertyfikowanych serwerowniach? W przypadku awarii może to doprowadzić do poważnych strat materialnych oraz wizerunkowych Twojej firmy.

Uzyskane przez Exea niezależne dwa certyfikaty TIER III dają Ci pewność, że nasze Data Center jest w pełni zabezpieczone oraz przystosowane do przechowywania oraz przetwarzania wrażliwych danych w najlepszej infrastrukturze.

Certyfikacja TIER III gwarantuje możliwość wyłączenia jednego z elementów infrastruktury Data Center, bez przerwy w ciągłości jej funkcjonowania i szkody dla Klientów.

Jak uzyskaliśmy certyfikat TIER III of Design Documents

Inżynierowie niezależnej amerykańskiej agencji Uptime Institute przeanalizowali pełną dokumentację projektową (część energetyczną, mechaniczną, monitoring oraz automatyzację) naszego Data Center.

Dokumentacja projektowa została sprawdzona pod kątem wytycznych dla poziomu TIER III. Już na tym etapie nie ma mowy o niedociągnięciach w najdrobniejszych szczegółach. System weryfikacji był zero-jedynkowy.

Po zakończeniu audytu i uzyskaniu pozytywnej weryfikacji Uptime Institute przyznał Exea certyfikat na dokumentację projektową TIER III of Design Documents.

Jak uzyskaliśmy certyfikat TIER III of Constructed Facility

Po zakończeniu budowy Data Center inżynierowie Uptime Institute przyjeżdżają i spędzają w nim dwa tygodnie, codziennie weryfikując każdy najmniejszy element infrastruktury. Weryfikowane są m.in. przyłącza energetyczne i układ chłodniczy, które pracują pod pełnym nominalnym obciążeniem.

W trakcie pracy całego układu wykonywane są przełączenia na układy redundantne, ścieżki zapasowe, następuje także izolowanie poszczególnych elementów infrastruktury. Po każdej zmianie weryfikowane są wszystkie parametry energetyczne i chłodnicze. Każda pozycja z długiej listy testów musi być zaakceptowana bez uwag. Najmniejsze odstępstwa normy oznaczają brak certyfikatu.

Po serii rygorystycznych dwutygodniowych testów infrastruktury Data Center zakończonych sukcesem, Exea w listopadzie 2015 roku otrzymuje pierwszy w Polsce certyfikat TIER III of Constructed Facility.

Ponad 150 testów dziennie

Codziennie monitorujemy ponad 4000 elementów naszej infrastruktury i wykonujemy ponad 150 testów. Wszystko po to, żeby zapewnić Twoim usługom nieprzerwane bezpieczeństwo.

Chcesz osobiście zobaczyć data center z TIER III?

Data Center w Polsce

The Uptime Institute
Ponad 1000 certyfikacji TIER III w 80 krajach

Certyfikacja TIER

Tier III of Design Documents

Infrastruktura Exea Data Center została wykonana zgodnie z projektem objętym certyfikatem przyznawanym przez Uptime Institute. Uzyskaliśmy go jako pierwsi w Polsce i zgodnie z nim wybudowaliśmy nasze centrum przetwarzania danych. Brak jakichkolwiek zmian w projekcie przełożył się na możliwość otrzymania kolejnego certyfikatu – Constructed Facility.

Tier III of Constructed Facility

Exea Data Center jako pierwsze i jedyne centrum w Polsce uzyskało prestiżowy certyfikat przyznawany przez niezależny Uptime Institute po serii długotrwałych i rygorystycznych testów. Poziom Tier III infrastruktury gwarantuje, że wszelkie prace serwisowe i konserwacyjne w obiekcie będą wykonywane bez zakłócania pracy infrastruktury IT i bez konieczności wstrzymywania oferowanych usług.

Masz pytania?

Nasz dział Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji