Disaster Recovery as a Service

Biznes odporny na awarie IT.

Zapewnij swojej firmie funkcjonowanie nawet podczas najpoważniejszych niezapowiedzianych zdarzeń.

Szybkie i bezpieczne przywracanie systemów

W przypadku wystąpienia awarii DRaaS zapewnia działalność operacyjną w oparciu o Exea Data Center.

Gotowość na awarię

Zapewnij gwarancję ciągłości działania Twojej firmy oraz jej procesów biznesowych w modelu 24/7/365. Twoi pracownicy i klienci zyskają dostęp do zasobów niezależnie od czynników zewnętrznych.

Optymalizacja kosztów

Nie płać za dodatkowe centrum danych. Dzięki usługowemu modelowi nie musisz inwestować w zakup, utrzymywanie i serwisowanie awaryjnej infrastruktury. Płać jedynie za zużyte zasoby obliczeniowe.

Wysoka dostępność

Zabezpiecz nie tylko dane w postaci kopii zapasowych (Backup), ale co najważniejsze całych równolegle działających serwerów z systemami operacyjnymi i aplikacjami. Gwarantujemy dostępność SLA 99,99%.

Pełna niezależność i swoboda

Samemu decyduj, czy i kiedy przełączyć działalność na zapasowe środowisko w przypadku wystąpienia awarii. Możesz to zrobić z dowolnego miejsca na świecie, np. przy użyciu swojego telefonu.

Cyberbezpieczeństwo

Zyskaj pewność, że Twoje dane są należycie zabezpieczone dzięki bezpiecznym połączeniom przez VPN oraz wysokiemu szyfrowaniu SSL. Dodatkowo kopie bezpieczeństwa Twoich zasobów znajdują się w jedynym centrum z Tier III w Polsce.

Bezpieczny powrót po awarii

Przywróć działalność podstawowej infrastruktury z pracy na środowisku zapasowym. Sam zadecyduj, czy przyczyny oraz skutki awarii zostały zażegnane, czy wolisz zaczekać chwilę dłużej i jeszcze raz przetestować wszystkie systemy.

Awarie przytrafiają się każdej firmie

Czynniki naturalne, błędy ludzkie czy cyberataki – awarie przytrafiają się każdej firmie. Każdy przestój pracy przedsiębiorstwa to straty finansowe, wizerunkowe i spadek zaufania klientów. Według badań godzina przestoju pracy przedsiębiorstwa może generować łączne straty rzędu setek tysięcy złotych. Ile danych w wyniku awarii straci Twoja firma? Jak szybko przywrócone zostaną Wasze systemy i możliwości wydajnego działania biznesu?

Zapewnij spokój swojemu biznesowi

DRaaS gwarantuje skrócenie czasu przywrócenia pełnego funkcjonowania przedsiębiorstwa do minimum. Nie wymaga inwestowania w nowy kosztowny sprzęt i jego utrzymanie, jednocześnie zapewniając zabezpieczenie wszelkich danych Twojej firmy przed ich utratą. Sprawia, że oprócz bogatych przedsiębiorstw również małe i średnie firmy mogą w należyty sposób dbać o ciągłość działania swoich systemów.

Wybierz sprawdzone rozwiązanie

W pełni skuteczne i stabilne narzędzie Veeam Backup & Replication zapewnia zintegrowane, bezpieczne i szybkie odzyskiwanie systemów po awarii. Dodatkowo prosty i intuicyjny interfejs poprawia ergonomię pracy i przyspiesza zarządzanie narzędziem. Najnowocześniejsze technologie oraz olbrzymie doświadczenie zaszyte w rozwiązaniu sprawiają, że Veeam nie ma sobie równych w dziedzinie bezpieczeństwa ciągłości działania.

Ogranicz koszty zabezpieczenia swoich zasobów

Proste i elastyczne wdrożenie

Plan

Wspólnie przeanalizujemy specyfikę Twojej działalności i ustalimy, które elementy firmowego środowiska wymagają ochrony oraz w jakim stopniu. Następnie stworzymy najbardziej opłacalny plan, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom.

Projekt

Przygotujemy projekt określający szczegóły łączności, planowania przepustowości, harmonogram tworzenia kopii bezpieczeństwa, monitorowania usługi i wiele innych. Określimy dokładnie jego zakres oraz na jakich rozwiązaniach i parametrach usługa będzie zbudowana.

Implementacja

Wdrożymy rozwiązanie zgodnie z uzgodnionymi wcześniej założeniami. Zdecydowana większość zadań jest po naszej stronie, więc Ty możesz poświęcić czas na kolejne innowacyjne projekty w oczekiwaniu na nowe wieści od nas.

Testowanie

Po upewnieniu się, że wszystkie elementy rozwiązania są na swoim miejscu, przechodzimy do szeroko zakrojonych testów, by upewnić się, że usługa działa bez zakłóceń, łączność zawsze będzie stabilna, a Twoje zasoby należycie zabezpieczone.

Stałe wsparcie

Gdy usługa będzie już gotowa, możesz liczyć na nasze stały support. Możesz też skorzystać z naszej bazy wiedzy i licznych tutoriali. Jeśli będziesz potrzebował wsparcia w jakiejkolwiek sprawie, po prostu daj znam znać.

Poznaj schemat działania

Data Center

Exea to nowoczesne i bezpieczne centrum danych.

Zlokalizowane w centralnej Polsce, wybudowane od podstaw do świadczenia usług data center. Jako pierwsze i jedyne w Polsce posiada certyfikację Tier III przyznawaną przez niezależny Uptime Institute po serii rygorystycznych testów. Nowoczesna infrastruktura spełnia najwyższe standardy, zapewniając pełną redundancję wszelkich systemów i gwarantując dostępność wszystkich usług na najwyższym możliwym poziomie.

Masz pytania?

Nasz dział Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji