Exea Cloud

Polska hiperwydajna chmura obliczeniowa.

Ultraszybkie środowisko, które rośnie wraz z rozwojem Twojego biznesu.

Wszystko, czego wymagasz od chmury idealnej

Wirtualizacja VMware

W standardzie otrzymujesz wirtualizację lidera wśród producentów infrastruktury chmurowej, a co najważniejsze swoimi zasobami zarządzasz za pomocą vCloud Director.

Gwarancja SLA 99,99%

Zapewniamy najwyższy poziom SLA naszej chmury w skali roku. Dostępność Twoich zasobów gwarantujemy umową, dokładnie określającą wszelkie nasze zobowiązania.

Nielimitowana liczba serwerów

Twórz niczym nieograniczoną liczbę maszyn wirtualnych zależnie od swoich potrzeb. Uruchamiaj kolejne środowiska, kiedy tylko ich potrzebujesz bez żadnych dodatkowych opłat.

Nielimitowany transfer danych

Nie płać dodatkowo za codzienne korzystanie ze swoich zasobów. W Exea transfer przychodzący do chmury i z niej wychodzący nie kosztuje Cię ani złotówki.

Licencje Windows Server bez limitu

Korzystaj z dowolnego systemu operacyjnego bez dodatkowych opłat. Możesz korzystać z nielimitowanej liczby licencji, również Windows Server, bez żadnych ograniczeń i ukrytych kosztów.

Ochrona przed atakami DDoS

W Exea wszystkie Twoje systemy są bezpieczne, a system AntyDDoS dostajesz w standardzie. Twoje usługi działają bez żadnych zakłóceń, a Twoi klienci mają do nich stały dostęp.

Porozmawiajmy o migracji

Chcesz przenieść swoją infrastrukturę IT do chmury, ale nie wiesz, od czego zacząć? Skorzystaj z doświadczenia ekspertów i powierz migrację w ręce inżynierów Exea. Pomożemy Ci na każdym etapie przeprowadzki, tak byś mógł skupić się na tym, co najważniejsze dla Twojej firmy.

Wirtualizacja lidera rynku

Wykorzystaj pełen potencjał wirtualizacji VMware. Zarządzaj swoją chmurą za pomocą vCloud Director, który umożliwia łatwe i intuicyjne konfigurowanie środowiska wirtualnego.

Dzięki najwyższemu poziomowi partnerstwa VMware (Principal) i przynależności Exea do elitarnego grona partnerów o statusie VMware Cloud Verified zyskujesz dostęp do pełnego spektrum możliwości infrastruktury VMware Cloud oraz pewność, że nasze usługi działają na najwyższym możliwym poziomie architektury.

Dlaczego firmy wybierają Exea Cloud

Bezpieczeństwo

Zaawansowane systemy zabezpieczeń, redundantna infrastruktura i rygorystyczne procedury gwarantują bezpieczeństwo nieosiągalne dla lokalnej, firmowej serwerowni.

Optymalizacja

Zamień CAPEX na OPEX i korzystaj ze stałego abonamentowego modelu opłat. W Exea Cloud zapłacisz jedynie za rdzenie, pamięć RAM, przestrzeń dyskową i dodatkowe adresy IP.

Oszczędność

Skończ z inwestowaniem w infrastrukturę, rozbudowę systemów IT i ich utrzymanie. Przenieś swoje zasoby do chmury i nigdy więcej nie martw się amortyzacją sprzętu.

Elastyczność

Natychmiastowo wdrażaj nowe projekty informatyczne. Reaguj na zmieniającą się sytuację rynkową i elastycznie dostosowuj parametry swojego środowiska do nowych potrzeb.

Personalizacja

Zaprojektujemy rozwiązanie idealne dla Twojego biznesu. Pomożemy Ci przeprowadzić analizę Twoich potrzeb i doradzimy przy wyborze odpowiedniego wariantu.

Wygoda

Nie trać czasu na zajmowanie się sprzętem i rozwiązywanie problemów technicznych. Skup się na planowaniu kolejnych wdrożeń bez żadnych ograniczeń infrastrukturalnych.

Migracja do chmury
może być prosta.

Potrzebujesz pomocy
w administrowaniu serwerami?

Wybierz rozliczenie wygodne dla Ciebie

Stałe opłaty miesięczne

Co miesiąc zapłacisz tę samą kwotę za te zdeklarowane zasoby.

Wybierz, gdy:
✔️ Twoje środowisko pracuje 24h na dobę
✔️ Dysponujesz stałym, określonym budżetem

Pay-As-You-Go

Zapłacisz jedynie za rzeczywiste użycie swoich zasobów.

Wybierz, gdy:
✔️ Twoje środowisko pracuje sezonowo
✔️ Nie znasz swojego zapotrzebowania na zasoby

Zarządzaj efektywniej

Potrzebujesz pomocy w administrowaniu serwerami? Wolisz oszczędzać czas oraz środki i skupić się na tym, co jest najważniejsze dla Twojej firmy lub na zupełnie nowych projektach?

Nic prostszego – powierz zarządzanie swoimi wirtualnymi serwerami specjalistom Exea. Zyskaj wsparcie doświadczonej ekipy profesjonalistów bez konieczności rozszerzania swojego zespołu i bez rozpraszania odpowiedzialności za Twoje zasoby.

Poznaj historie firm, które wybrały Exea Cloud

Wykorzystaj w pełni jej możliwości

Polityka backupowa, m.in. Veeam

Zabezpiecz swoje maszyny wirtualne przed utratą danych. Łatwo twórz, zmieniaj i kasuj swoje kopie zapasowe, kiedy tylko tego potrzebujesz.

Licencje Microsoft SPLA

Korzystaj z pełnej gamy licencji na najnowsze oprogramowanie Microsoft w modelu abonamentowym i korzystaj z aplikacji w swoim środowisku.

Gwarancja
zasobów

Zyskaj pewność, że Twoje zasoby obliczeniowe na poziomie fizycznym uruchamiane są tylko i wyłącznie dla Ciebie z gwarancją pełnej wydajności.

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

VPS to maszyna wirtualna, w której Twoje zasoby ulokowane są na jednym fizycznym serwerze, z którego w podobny sposób korzysta więcej osób. Wprowadza to szereg ograniczeń dotyczących możliwości natychmiastowych zmian parametrów środowiska, uniemożliwia automatyczne skalowanie liczby CPU i RAM i zdalne skalowanie zasobów dyskowych oraz jest dużo bardziej awaryjnym rozwiązaniem.

Exea Cloud to profesjonalna chmura obliczeniowa klasy enterprise dostępna dla każdej firmy. Rozwiązanie składa się ze zwirtualizowanej puli zasobów serwerowych w postaci mocy obliczeniowej, pamięci i interfejsów sieciowych, która umożliwia ich pełne skalowanie. W przeciwieństwie do VPSów zasoby chmurowe się nie wyczerpują, więc zawsze masz gwarancję, że Twoje serwisy są dostępne, nawet w okresach rekordowego ruchu i obciążenia.

VDC (Virtual Data Center) to wirtualny odpowiednik fizycznego centrum danych w postaci zasobów chmury obliczeniowej – serwerów, pamięci masowej i komponentów sieciowych, pozwalający na konfigurację każdego elementu infrastruktury i dopasowanie ich do bieżących potrzeb Twojej firmy.

Exea Cloud oparta jest o wirtualizację VMware – lidera rynku w rankingach m.in. Gartner, Forrester i IDC.

Swoją chmurą zarządzasz za pomocą vCloud Director – narzędzia VMware, które pozwala w pełni konfigurować każdy nawet najmniejszy element Twojej infrastruktury wirtualnej w prosty i intuicyjny sposób.

W Exea możesz uruchomić środowisko o dowolnej wielkości bez żadnych ograniczeń – od pojedynczych serwerów po rozbudowane środowiska wieloserwerowe.

Tak, do środowiska w każdej chwili można dodawać lub odejmować zasoby w postaci vCPU, RAM i HDD.

Tak, Exea Cloud pozwala na instalację dowolnych licencji firm zewnętrznych. Dodatkowo jako partner Microsoft w modelu CSP (Cloud Solution Provider) oraz SPLA (Services Provider License Agreement) zapewniamy możliwość skorzystania z licencji rozwiązań Microsoft w modelu abonamentowym.

Rozliczenie może odbywać się na dwa sposoby, zależnie od tego, który jest dla Ciebie wygodniejszy – stały abonament miesięczny lub rozliczanie godzinowe za zużyte zasoby.

Exea Cloud świadczona jest z bezpiecznej serwerowni Exea Data Center zlokalizowanego w Polsce przy ulicy Włocławskiej 167 w Toruniu. Dowiedz się więcej o Exea Data Center.

Ochrona przed atakami DDoS polega na ciągłej analizie ruchu kierowanego do Exea. W momencie wykrycia zdarzeń nietypowych, które kwalifikują się jako szkodliwe, podejmujemy natychmiastowe działania. Poinformujemy Cię o ataku oraz odfiltrujemy szkodliwy ruch – przepuścimy prawidłowy ruch jednocześnie odcinając niepożądany.

W ramach Exea Cloud możesz skorzystać z możliwości tworzenia kopii bezpieczeństwa swoich danych. Dowiedz się więcej.

Chmura Exea świadczona jest z jedynego data center w Polsce z certyfikatami Tier III za projekt serwerowni oraz za przetestowaną pod pełnym obciążeniem infrastrukturę data center.

Exea Cloud jako pierwsza chmura w Polsce uzyskała certyfikaty ISO 22301 oraz ISO 27001. Pierwszy z nich potwierdza procedury zarządzania ciągłością działania usług Cloud. Drugi poświadcza najwyższy poziom procedur dotyczących bezpieczeństwa przetwarzanych danych.

Ponadto Chmura Exea spełnia wymagania RODO, jest w pełni zgodna z wytycznymi Komisji Nadzoru Finansów, a także ustawą o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa Ministerstwa Cyfryzacji.

Tak, Exea Cloud jest w pełni zgodna z RODO i spełnia wszystkie wymagania Generalnej Inspekcji Ochrony Danych Osobowych.

Jak najbardziej, możesz liczyć na naszą pomoc przy wyborze odpowiedniego dla Ciebie rozwiązania, jego wdrożeniu oraz wsparcie, gdy Twoje zasoby znajdą się już w chmurze Exea.
W każdej chwili możesz skorzystać z naszych materiałów instruktażowych, bazy wiedzy oraz Strefy Klienta ułatwiającej komunikację z inżynierami Exea.

Jeśli potrzebujesz wsparcia w administrowaniu swoimi zasobami, również możesz na nas liczyć wybierając jeden z dwóch modeli Managed Services – dowiedz się więcej.


Chcesz wiedzieć więcej o możliwościach Exea Cloud?

Skorzystaj z materiałów szkoleniowych lub wsparcia naszych specjalistów.

Tutoriale

Baza wiedzy w formie artykułów oraz wideo jest do Twojej dyspozycji.

Helpdesk

Skorzystaj z pomocy naszego zespołu dedykowanych specjalistów.

Data Center

Exea to nowoczesne i bezpieczne centrum danych.

Zlokalizowane w centralnej Polsce, wybudowane od podstaw do świadczenia usług data center. Jako pierwsze i jedyne w Polsce posiada certyfikację Tier III przyznawaną przez niezależny Uptime Institute po serii rygorystycznych testów. Nowoczesna infrastruktura spełnia najwyższe standardy, zapewniając pełną redundancję wszelkich systemów i gwarantując dostępność wszystkich usług na najwyższym możliwym poziomie.

Masz pytania?

Nasz dział Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji